Trwa ładowanie...
d2eqqkg

Park Zdrojowy (Kudowa-Zdrój)

Największe atrakcje
Park Zdrojowy (Kudowa-Zdrój)
Kraj
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY

Park Zdrojowy (Kudowa-Zdrój)

Park Zdrojowy to główna uzdrowiskowa atrakcja Kudowy-Zdroju. Położony jest w północno-wschodniej części miasta, prawie na granicy z Czechami park, ma ponad 12 ha i wiele atrakcji. Kudowa-Zdrój to lubiana baza wypadowa w Góry Stołowe Dolnym Śląsku i ogromna atrakcja turystyczna okolic Kłodzka.

Park Zdrojowy w Kudowie-Zdroju – atrakcje

Kudowa-Zdrój posiada zabytkową zabudowę, której historia sięga XVII wieku, a nawet wcześniej. Możemy spędzić fantastyczny czas na zabiegach rehabilitacyjnych lub pielęgnacyjnych w schroniskach Kudowy-Zdroju, których historia sięga XIX wieku Zameczek i imponujące sanatorium Polonia. Mają tu miejsce liczne wydarzenia kulturalne i artystyczne dla turystów i lokalnej ludności. W amfiteatrze „Pod Blachą” odbywa się corocznie festiwal im. Stanisława Moniuszki, określanego jako ojciec polskiej opery.

W Parku Zdrojowym w Kudowie-Zdroju mamy okazję zobaczyć zabytki przyrody jak 200-letni buk purpurowy i 300-letni jesion.

Park Zdrojowy w Kudowie-Zdroju – walory uzdrowiskowe

Warto pamiętać, że Kudowa-Zdrój to najatrakcyjniejsze pod względem uzdrowiskowym miejsce w regionie, poza Kudową, możemy jeszcze kurować się w Polanicy-Zdrój.

Na terenie parku mamy zadbane drzewa i krzewy, kręte alejki umilające spacery w sprzyjającym klimacie i ponad 300 gatunków roślin, drzew i krzewów. Kudowa-Zdrój jest położona na zboczu wzgórz, które osłaniają miasteczko przez północnymi, chłodnymi wiatrami, dzięki temu klimat Kudowy-Zdroju sprzyja rekonwalescencji i leczeniu chorób układu ruchu, układu krwionośnego i oddechowego.

Park Zdrojowy w Kudowie-Zdroju – zwiedzanie

Park jest otwarty całodobowo, a wstęp jest wolny. W zabytkowych uzdrowiskach Kudowy-Zdroju można zamieszkać na kilka dni i skorzystać z oferty uzdrowiskowo-rekreacyjnej. Zwiedzanie parku zdrojowego w Kudowie już niebawem będzie nawiązywało do lat świetności Kudowy-Zdrój, czyli lat 20. XX wieku, gdyż trwają prace renowacyjne, mające na celu przywrócenie mu ówczesnej stylistyki i uroku.

Sam budynek pijalni wód w parku zdrojowym w Kudowie-Zdroju został opracowany na podstawie elementów architektury barokowej i secesyjnej. Jest półkolisty i ma wysokie, przeszklone okna. Wewnątrz znajduje się wiele egzotycznych roślin umilających pobyt. Wstęp do pijalni wód jest także wolny, jednak za napicie się ze źródła zapłacimy kilka złotych.

Park Zdrojowy w Kudowie-Zdroju – warto wiedzieć

Z parku zdrojowego mamy blisko do Parku Narodowego Gór Stołowych, który okala park od północy, dając możliwość wejścia na jedną z lokalnych tras turystycznych, na przykład do Duszników-Zdroju.

W Kudowie możemy miło spędzić czas i wspomóc funkcjonowanie krążenia, oddychania, a nawet skołatane nerwy. Pierwsze wzmianki o źródle wód leczniczych eksploatowanych w Kudowie-Zdrój pochodzą z 1580 roku. Dzięki temu, że Kudowę-Zdrój ominęły wojenne zniszczenia, mamy okazję podziwiać to miejsce w niezmienionej postaci.

Park Zdrojowy (Kudowa-Zdrój)
Strefa czasowa

UTC+2godz.

Waluta

PLN

Godziny otwarcia

Park całodobowo

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2eqqkg
d2eqqkg
d2eqqkg