Trwa ładowanie...
d491k0m

Parowozy wróciły na tory w Wielkopolsce. Zastąpią rozbite szynobusy

Jeśli przejeżdżając przez Wielkopolskę zobaczycie na peronie parowóz, to nie myślcie, że cofnęliście się w czasie. Koleje Wielkopolskie poinformowały o uruchomieniu trakcji parowej na dwóch trasach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pociągi prowadzone przez parowóz wróciły do rozkładu jazdy w Wielkopolsce
Pociągi prowadzone przez parowóz wróciły do rozkładu jazdy w Wielkopolsce (PAP, Fot: Marek Zakrzewski)
d491k0m

Od kilku dni zamiast szynobusem z Poznania i Leszna do Wolsztyna można dotrzeć pociągiem prowadzonym przez zabytkowy parowóz.

W soboty pociągiem z parowozem można pojechać na trasie Poznam - Wolsztyn. W dni robocze parowozem zamiast szynobusem można pojechać zaś z Wolsztyna do Leszna o godzinie 15:49, a także z Leszna do Wolsztyna o godzinie 17:05 aż do 13 marca. Wyjątkiem będą dni od 24 do 26 lutego.

Co ciekawe, podróż takim składem można spędzić przy obiedzie – w wagonie restauracyjnym z epoki.

d491k0m

- W wyniku kolizji szynobusów, które miały ostatnio miejsce część składów została wyłączona, jest w naprawie. Zamiast wprowadzać komunikację zastępczą zdecydowaliśmy o obsłudze połączeń pociągiem parowym - powiedział w PAP Arkadiusz Garcon z Kolei Wielkopolskich. - Drugi powód jest taki, że od 15 marca linia z Wolsztyna będzie remontowana i parowozy nie będą kursować. Uruchamiając trakcję parową teraz pozwalamy Parowozowni Wolsztyn na wyrobienie założonej liczby kilometrów.

Połączenia kolejowe składami prowadzonymi przez parowóz w ramach rozkładu jazdy Kolei Wielkopolskich możliwe są dzięki porozumieniu wielkopolskiego samorządu z Parowozownią Wolsztyn.

Na miesiące letnie, jako atrakcja turystyczna, planowane są kursy składem z parowozem wokół Poznania. W minionym roku takie przejazdy cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem pasażerów.

d491k0m

Źródło: PAP, TVN24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Stworzył go ze złomu

d491k0m

Podziel się opinią

Share

d491k0m

d491k0m