Trwa ładowanie...

Paszport i koperta. Prezent dla 18-latków z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości

Flaga Polski, znaczek z logotypem Niepodległej oraz miniprzewodnik z opisem, jak szanować biało-czerwone barwy i poprawnie śpiewać hymn Polski. Taki jubileuszowy pakiet znajdzie się w kopercie, którą w tym roku otrzyma każdy 18-latek, który wyrobi sobie nowy paszport. Wszystko to z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Paszport i koperta. Prezent dla 18-latków z okazji 100-lecia odzyskania niepodległościŹródło: MSWiA
d204cx4
d204cx4

"100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości będziemy obchodzić przez cały 2018 rok. To doskonała okazja do wspólnego świętowania. To dowód pamięci o tych, którzy nosili Polskę w sercach w czasach, gdy nie było jej na mapach" - informuje MSWiA, które szacuje, że w 2018 r. wniosek o wydanie paszportu złoży ok. 18 tys. 18-letnich obywateli Polski.

MSWiA
Źródło: MSWiA

Wniosek można złożyć w dowolnym wydziale paszportowym urzędu wojewódzkiego lub punkcie paszportowym na terenie całego kraju, bez względu na miejsce zameldowania. Za granicą paszport można otrzymać za pośrednictwem konsulatu.

d204cx4

Wraz z nowym dokumentem każdy 18-latek otrzyma kopertę z wizerunkami: Piłsudskiego, Kwiatkowskiego, Dmowskiego, Narutowicza, Hallera, Paderewskiego, Witosa, Korfantego, Mościckiego, Wojciechowskiego i młodych ludzi oraz cytatem z marszałka: "Naród, który traci pamięć, przestaje być Narodem - staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmującym dane terytorium".

Dla wielu koperta pewnie będzie zaskoczeniem, ale wszystkich informacji na jej temat na pewno udzieli urzędnik. Ponadto o szczegółach akcji "Pakiet na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości/start w dorosłość" informują plakaty w placówkach, w których składane są wnioski.

MSWiA
Źródło: MSWiA

Co roku jest składanych około 1 mln 3 tys. wniosków o wydanie polskiego paszportu. Wytwarzane są w Centrum Personalizacji Dokumentów Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Zobacz też: Polski paszport 2018.

d204cx4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d204cx4