Trwa ładowanie...
d43reil

Plac Hiszpański

Największe atrakcje
Pixabay.com
Źródło: Pixabay.com

Plac Hiszpański w Sewilli to idealne miejsce na lekcję historii. Można tu znaleźć mapy i ilustracje najważniejszych wydarzeń z dziejów 48 prowincji Hiszpanii. Wszystko na małych, ręcznie malowanych płytkach ceramicznych – azulejos.

Plac Hiszpański – historia

Wydawać by się mogło, że Plac Hiszpański to miejsce zabytkowe, pamiętające zamierzchłe czasy. Tymczasem powstał w 1929 r. według projektu Anibala Gonzaleza z myślą o Wystawie Iberoamerykańskiej. Podczas tego wydarzenia prezentowano hiszpańskie nowinki techniczne, a półokrągłe budowle na Placu Hiszpańskim w Sewilli świetnie nadawały się do tego celu.

Plac Hiszpański nie ma więc dalekosiężnej historii na koncie, ale "opowiada" dzieje dawnej Hiszpanii. Zgromadzono tutaj mapy, ilustracje i świadectwa historyczne dla każdej z 48 prowincji. Architekt Placu Hiszpańskiego zaprojektował je tak, żeby wszystkie były oddzielone od siebie kamiennymi ławeczkami. Całość kompleksu utrzymano w stylu neogotyckim połączonym z neomudejar i art deco, co ma nawiązywać do architektury mauretańskiej.

Plac Hiszpański – zwiedzanie

Plac Hiszpański należy do Parku Marii Luizy. To jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych Sewilli. Plac Hiszpański składa się z rzędu budynków tworzących półokrąg z wielkim placem z przodu. Na środku Placu Hiszpańskiego tryska fontanna, a wokół płynie sztuczna rzeka, przez którą przerzucono 4 mosty. Każdy z mostów na Placu Hiszpańskim symbolizuje historyczną krainę w Hiszpanii: Kastylię, Aragonię, León i Navarrę.

Wejście na Plac Hiszpański jest darmowe, co sprawia, że cieszy się dużą popularnością wśród turystów. Będąc na Placu Hiszpańskim, koniecznie trzeba zobaczyć Park Marii Luizy, zwłaszcza że to idealne miejsce na letnie spacery.

Plac Hiszpański – ciekawostki

Plac Hiszpański to miejsce niezwykle malownicze. Mieszkańcy Sewilli i turyści lubią przychodzić tutaj zwłaszcza latem, żeby znaleźć schronienie od upału i zrobić piękne fotografie. "Fotogeniczność" Placu Hiszpańskiego i jego bajeczny wygląd wykorzystali również twórcy sagi Gwiezdne wojny. Na Placu Hiszpańskim nakręcono sceny do Ataku klonów. Powstały tutaj także ujęcia do filmu Lawrence z Arabii.

d43reil
Plac Hiszpański
Czas lotu / jazdy samochodem

30 h / min. 3 h

Strefa czasowa

CEST

Waluta

euro (EUR)

Ceny biletów

Wejście na Plac Hiszpański jest darmowe.

Orientacyjna odległość

3 337 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43reil
d43reil
d43reil