WP
Materiał Partnera

Polska stolica mody. Nowy ranking dziesięciu największych miast

W którym polskim mieście odbywa się najwięcej modowych imprez? Gdzie nad Wisłą swoje talenty mogą rozwijać młodzi projektanci? Odpowiedzi czekają w modowym rankingu największych polskich miast, opracowanym przez Galerię Marek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Warszawie znajdują się się sklepy najważniejszych modowych marek
W Warszawie znajdują się się sklepy najważniejszych modowych marek (Shutterstock.com)
WP

By wyłonić polską stolicę mody, w swoim przeglądzie GaleriaMarek.pl wzięła pod lupę m.in. kalendarz pokazów mody, warsztatów i spotkań, szkoły i uczelnie związane z modą, oryginalne butiki i showroomy oraz najpopularniejszych lokalnych influencerów i projektantów w dziesięciu największych miastach Polski: Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Szczecinie, Bydgoszczy, Lublinie i Białymstoku.

Tytuł powędrował do Warszawy, która zwyciężyła w czterech z sześciu kategorii przeglądu. To właśnie tam każdego roku odbywa się najwięcej modowych wydarzeń, tam też najłatwiej znaleźć alternatywę dla popularnych sieciówek – w jednym z blisko stu showroomów i concept store’ów.

– Warszawa, podobnie jak większość stolic, jest pierwszym punktem, w którym otwierają się sklepy najważniejszych marek. Tu też znajduje się większość instytucji związanych z modą, jak redakcje magazynów czy showroomy – komentuje wyniki zestawienia Ewa Kowalewska-Kondrat, blogerka i dziennikarka modowa znana jako Harel.

WP

Na drugim miejscu znalazł się Kraków, który ma najlepszą w całej Polsce ofertę edukacyjną dla adeptów mody. To zasługa prestiżowej Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru, jedynej w Polsce szkoły nagrodzonej prestiżową Złotą Nitką za osiągnięcia w kształceniu projektantów. Podium rankingu Galerii Marek zamyka Wrocław, mogący pochwalić się jednym z najciekawszych kalendarzy wydarzeń modowych w kraju.

– Spory potencjał kryje się również w miastach, które w rankingu zajęły niższe pozycje – piszą autorzy zestawienia i przywołują przykład Białegostoku, z interesującym zestawem modowych eventów, oraz Szczecina, który pod względem autorskich salonów sprzedaży wyprzedza sporą część kraju.

Szczegółowe omówienie wyników rankingu oraz modowy raport z każdego z dziesięciu największych miast Polski znajduje się na blogu Galerii Marek:
https://galeriamarek.pl/blog/modowy-ranking-miast

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Okrzyknęli to miasto "najbardziej pijanym". Sprawdzamy, jaka jest prawda

WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP