Trwa ładowanie...
dtsj1b1

Port Lotniczy Wrocław-Strachowice im. Mikołaja Kopernika - WRO

Największe atrakcje
Port Lotniczy Wrocław-Strachowice im. Mikołaja Kopernika - WRO
Kraj
Region
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe, fot: Port Lotniczy Wrocław

Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu – lokalizacja i dojazd

Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu jest położony na południowy zachód od centrum miasta. Lotnisko ma dwa terminale – stary T1, który obsługuje loty prywatne i mieści biura linii lotniczych oraz nowy, T1 obsługujący loty międzynarodowe.

Za dnia na lotnisko na osiedlu Strachowice dostaniemy się autobusem linii 106, którego nocnym odpowiednikiem jest linia 206. Lotnisko zostało zlokalizowane w pobliżu obwodnicy Wrocławia – od strony Warszawy interesuje nas droga SB, a od Poznania numer 5. Od południa dojedziemy na Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu z krajowej 8 i popularnej A4.

Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu – parkowanie

Za dobę parkingu zapłacimy tylko 24 zł, a im dłużej nasz samochód zostanie pod lotniskiem, tym cena za dobę będzie niższa. Najbliżej terminala położony jest parking B, gdzie możemy zostawić samochód, jeśli tylko kogoś odbieramy, godzina postoju to tylko 4 zł. Pod terminalem funkcjonuje też strefa KISS&FLY – postój do 10 minut jest tam darmowy. Parkingi długoterminowe na wrocławskim lotnisku możesz zarezerwować online.

Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu – kierunki zagraniczne

Z Portu Lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu polecimy w wiele miejsc świata za pomocą linii lotniczych LOT, Eurowings, Lufthansa, Wizz Air, Ryan Air, SAS Scandinavian Airlines oraz Sprint Air. Lotnisko stale poszerza sieć połączeń, dodając nowe kierunki lotów dla turystów i beznesmenów.

Lotnisko oferuje loty do największych portów przesiadkowych świata i Europy. Lotnisko obsługuje loty prawie do każdej stolicy państw europejskich oraz na mniejsze lotniska w popularnych kierunkach. Bez problemu znajdziemy tu lot do Kijowa, Dublina, Oslo, Brukseli czy Eindhoven.

Na terenie lotniska funkcjonują bazy wielu przewoźników tradycyjnych i niskokosztowych czarterów, którzy oferują atrakcyjne ceny przelotów w najpopularniejsze miejsca urlopowe. Polecimy stąd niedrogo do Hiszpanii, Włoch, Francji, Maroka, Egiptu, Grecji czy Bułgarii.

Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu – infrastruktura

Początkowo w latach 30. XX wieku lotnisko funkcjonowało na potrzeby wojska, dopiero w 1946 roku uruchomiono pierwszy kurs na trasie Warszawa – Wrocław – Warszawa. Lotnictwo cywilne na dobre powróciło na wrocławskie lotnisko dopiero pod koniec lat 50., kiedy uruchomiono regularne połączenia z większymi polskimi miastami. Pierwszym międzynarodowym połączeniem lotniczym z Lotniska Wrocław była trasa Wrocław – Frankfurt nad Menem, która ruszyła w 1993 roku. W tym czasie rozpoczęto budowę nowego terminalu, który otwarto w 2012 roku.

Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu to miejsce, gdzie można zrobić zakupy i miło spędzić czas oczekując na osobę, którą odbieramy, lub przesiadając się do innego samolotu w trakcie podróży. Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu pozwala na szybkie dotarcie do miasta taksówką już w ciągu 20-30 minut.

Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu – okoliczne atrakcje

Jeśli Wrocław jest miejscem naszej przesiadki i mamy czas zobaczyć miasto, mamy do zobaczenia naprawdę sporo. Wrocław jako Europejska Stolica Kultury 2016 i miasto o bogatej ofercie kulturalnej jest w czołówce polskich miast. Trzeba zobaczyć wrocławskie ZOO, które stało się popularniejsze od Wawelu.

Wrocław jest jednym z miast, które opanowały charakterystyczne krasnale, warto ich poszukać spacerujac po starym mieście. *Relaks we Wrocławiu *zapewnia największa plaża miejska w Polsce.

Port Lotniczy Wrocław-Strachowice im. Mikołaja Kopernika - WRO
Czas lotu / jazdy samochodem

Z Warszawy 55 minut samolotem/3 godz. samochodem

Strefa czasowa

UTC + 2 godz.

Waluta

PLN

Godziny otwarcia

Całodobowe.

Orientacyjna odległość

360 km od Warszawy

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dtsj1b1
dtsj1b1
dtsj1b1