Trwa ładowanie...
d3csu1o

Prawie jak film akcji. Sprawna interwencja strażników przybrzeżnych

Amerykańska straż przybrzeżna opublikowała wideo, na którym widać, jak członkowie służby skaczą na łódź podwodną, przewożącą blisko 8 ton kokainy. Narkotyki transportowane były z Ameryki Południowej do Stanów Zjednoczonych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Strażnik sprawnie odkręcił właz i dostał się do środka łodzi
Strażnik sprawnie odkręcił właz i dostał się do środka łodzi (Youtube.com)
d3csu1o

Na nagraniu widać, jak strażnicy przybrzeżni zatrzymują w połowie zanurzoną łódź podwodną, przewożącą kokainę. Członkowie załogi wskakują na dach i otwierają właz. Przez moment widać nawet osobę, która znajdowała się w środku.

Wewnątrz znaleziono niemal 8 ton kokainy, zatrzymano też 5 przemytników. Szacowana wartość transportowanych narkotyków to ok. 232 mln dolarów, czyli ponad 880 mld zł.

d3csu1o

Była to jedna z czternastu misji przeprowadzonych między majem a lipcem, w których przechwycono łącznie blisko 18 ton kokainy i 600 kilogramów marihuany. Wartość narkotyków wyceniana jest na ok. 570 mln dolarów (ok. 2,2 mld zł). "Walka przeciwko kartelom narkotykowym na wschodzie Oceanu Spokojnego wymaga jedności i wysiłku na wielu poziomach, od wykrycia, monitorowania, przeprowadzenia operacji po wniesienie aktów oskarżenia przez amerykańskich prawników w dystryktach całego kraju" – poinformowała amerykańska straż przybrzeżna.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: #KresyŚwiata. W tym kraju za narkotyki dostaniesz dożywocie

d3csu1o

Podziel się opinią

Share
d3csu1o
d3csu1o