Trwa ładowanie...
d43o4yo

Puerto de la Cruz

Największe atrakcje
Położenie:

Północna Teneryfa, środkowa część wybrzeża, Wyspy Kanaryjskie na Oceanie Atlantyckim, Hiszpania, płd. Europa

Strefa czasowa:

UTC (od czasu w Polsce odjąć 1 h)

Waluta:

Euro (EUR)

d43o4yo
Widok na wybrzeże Puerto de la Cruz na północy Teneryfy Pixabay.com
Źródło: Pixabay.com

Puerto de la Cruz to perła północnej części Teneryfy. Kanaryjskie architektura oraz kuchnia spotykają się w miasteczku z czarnymi plażami, słonym jeziorem, wodospadami, soczystą roślinnością, palmami, kaktusami i idealnymi warunkami do windsurfingu.

Puerto de la Cruz – Teneryfa w pigułce

Miasto Puerto de la Cruz usytuowane jest w północnej części Teneryfy, na samym wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego. Ten skrawek wyspiarskiej Hiszpanii reprezentuje chłodniejszą strefę klimatyczną z większą ilością opadów. Doskonale rekompensuje to turystom obecność naturalnych plaż pochodzenia wulkanicznego w czarnym i szarym kolorze oraz tropikalna, soczyście zielona, bujna roślinność.

Choć geograficznie ten skrawek Wysp Kanaryjskich należy do kontynentu afrykańskiego, pod względem kulturowym to wciąż Europa. Porozumiemy się po hiszpańsku, angielsku i niemiecku.

Puerto de la Cruz – pogoda

Pogoda w Puerto de la Cruz sprawia, że kierunek jest popularny w trybie całorocznym. W najchłodniejszym w ciągu roku grudniu jest na ogół 22 st. C w ciągu dnia i 15 st. C nocą, a 7 godzin słońca na dobę z ciepłą wodą w Oceanie Atlantyckim umożliwiają uprawianie sportów wodnych miłośnikom aktywnego spędzania wakacji.

Pomiędzy kwietniem a październikiem Teneryfa przyciąga największe tłumy również ze względu na fakt, że słupek rtęci nie spada w okolicach Puerto de la Cruz w dzień poniżej 26 st. C. Słońca jest wówczas także więcej i woda bardziej się nagrzewa. Na Wyspach Kanaryjskich upały nigdy nie występują, a od listopada do marca skorzystamy z atrakcyjniejszych cen hoteli czy atrakcji.

Puerto de la Cruz – atrakcje

Z promenady nad wodą w Puerto de la Cruz zobaczymy szczyt wulkanu Teide w centrum Teneryfy, a w porcie kupimy świeże specjały z oceanu. Tutejsza kolorowa zabudowa przyciąga wzrok krzyżami na fasadach, budzącymi natychmiastowe skojarzenie z nazwą miasta. Przytulne knajpki z lokalnymi daniami z biegiem dnia otaczają kramiki z pamiątkami. Życie skupia się wokół placu miejskiego, Plaza del Charco.

Co warto zobaczyć w Puerto de la Cruz i okolicach?

  • Lokalną plażę Jardin, naturalnie czarną, nieco kamienistą już po wejściu do wody, z palmami i świetnym widokiem, w okolicy rosną kaktusy.
  • Ogród Jardin Botanico z końca XVIII w. z licznymi gatunkami ciekawych roślin (otwarty w godzinach 9-18).
  • Zamek Castilo de San Filipe, otwarty do zwiedzania krótko, w godzinach okołopołudniowych.
  • Lago Martianez, kompleks ze sztucznym słonym jeziorem, wodospadami i ogrodami, a park morski jest autorstwa architekta z wyspy Lanzarote, Cesara Manrique. Niedaleko plaża z bardzo silnym wiatrem, sprzyjającym fanom sportów na wodzie. Kiedyś istniało tutaj kąpielisko, które chętnie odwiedzała Elizabeth Taylor.
  • Icod del los Vinos (na zachód od Puerto de la Cruz) z najstarszym na świecie smoczym drzewem, 1000-letnią draceną wysoką na 17 m.
  • Niedalekie, kolonialne miasteczko La Orotava, gdzie będziemy mieli okazję zobaczyć prawdziwą architekturę z Wysp Kanaryjskich w Hiszpanii.
Puerto de la Cruz
Przykładowe ceny

- Wynajęcie auta: od 19 euro / dzień.
- 3-daniowy obiad (danie dnia) z napojem w restauracji: od 10 euro.
- Pizza: od 6,5 euro.
- Tapas: od 5 euro.
- Półmisek owoców morza: od 20 euro.
- Churro z czekoladą: 3 euro.
- Piwo z frytkami w barze: od 3 euro.
- Kawa: od 1,5 euro.

Komunikacja

Autobusy, samochody, taksówki

Co warto zobaczyć
Orientacyjna odległość

4081 km w linii prostej

d43o4yo
d43o4yo
d43o4yo
d43o4yo