Trwa ładowanie...
d2iihxd
d2iihxd

Puerto de la Cruz

Największe atrakcje
Położenie:

Północna Teneryfa, środkowa część wybrzeża, Wyspy Kanaryjskie na Oceanie Atlantyckim, Hiszpania, płd. Europa

Strefa czasowa:

UTC (od czasu w Polsce odjąć 1 h)

Waluta:

Euro (EUR)

Widok na wybrzeże Puerto de la Cruz na północy Teneryfy Pixabay.com
Widok na wybrzeże Puerto de la Cruz na północy Teneryfy

Puerto de la Cruz to perła północnej części Teneryfy. Kanaryjskie architektura oraz kuchnia spotykają się w miasteczku z czarnymi plażami, słonym jeziorem, wodospadami, soczystą roślinnością, palmami, kaktusami i idealnymi warunkami do windsurfingu.

Puerto de la Cruz – Teneryfa w pigułce

Miasto Puerto de la Cruz usytuowane jest w północnej części Teneryfy, na samym wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego. Ten skrawek wyspiarskiej Hiszpanii reprezentuje chłodniejszą strefę klimatyczną z większą ilością opadów. Doskonale rekompensuje to turystom obecność naturalnych plaż pochodzenia wulkanicznego w czarnym i szarym kolorze oraz tropikalna, soczyście zielona, bujna roślinność.

Choć geograficznie ten skrawek Wysp Kanaryjskich należy do kontynentu afrykańskiego, pod względem kulturowym to wciąż Europa. Porozumiemy się po hiszpańsku, angielsku i niemiecku.

Puerto de la Cruz – pogoda

Pogoda w Puerto de la Cruz sprawia, że kierunek jest popularny w trybie całorocznym. W najchłodniejszym w ciągu roku grudniu jest na ogół 22 st. C w ciągu dnia i 15 st. C nocą, a 7 godzin słońca na dobę z ciepłą wodą w Oceanie Atlantyckim umożliwiają uprawianie sportów wodnych miłośnikom aktywnego spędzania wakacji.

Pomiędzy kwietniem a październikiem Teneryfa przyciąga największe tłumy również ze względu na fakt, że słupek rtęci nie spada w okolicach Puerto de la Cruz w dzień poniżej 26 st. C. Słońca jest wówczas także więcej i woda bardziej się nagrzewa. Na Wyspach Kanaryjskich upały nigdy nie występują, a od listopada do marca skorzystamy z atrakcyjniejszych cen hoteli czy atrakcji.

Puerto de la Cruz – atrakcje

Z promenady nad wodą w Puerto de la Cruz zobaczymy szczyt wulkanu Teide w centrum Teneryfy, a w porcie kupimy świeże specjały z oceanu. Tutejsza kolorowa zabudowa przyciąga wzrok krzyżami na fasadach, budzącymi natychmiastowe skojarzenie z nazwą miasta. Przytulne knajpki z lokalnymi daniami z biegiem dnia otaczają kramiki z pamiątkami. Życie skupia się wokół placu miejskiego, Plaza del Charco.

Co warto zobaczyć w Puerto de la Cruz i okolicach?

  • Lokalną plażę Jardin, naturalnie czarną, nieco kamienistą już po wejściu do wody, z palmami i świetnym widokiem, w okolicy rosną kaktusy.
  • Ogród Jardin Botanico z końca XVIII w. z licznymi gatunkami ciekawych roślin (otwarty w godzinach 9-18).
  • Zamek Castilo de San Filipe, otwarty do zwiedzania krótko, w godzinach okołopołudniowych.
  • Lago Martianez, kompleks ze sztucznym słonym jeziorem, wodospadami i ogrodami, a park morski jest autorstwa architekta z wyspy Lanzarote, Cesara Manrique. Niedaleko plaża z bardzo silnym wiatrem, sprzyjającym fanom sportów na wodzie. Kiedyś istniało tutaj kąpielisko, które chętnie odwiedzała Elizabeth Taylor.
  • Icod del los Vinos (na zachód od Puerto de la Cruz) z najstarszym na świecie smoczym drzewem, 1000-letnią draceną wysoką na 17 m.
  • Niedalekie, kolonialne miasteczko La Orotava, gdzie będziemy mieli okazję zobaczyć prawdziwą architekturę z Wysp Kanaryjskich w Hiszpanii.
Puerto de la Cruz
Przykładowe ceny

- Wynajęcie auta: od 19 euro / dzień.
- 3-daniowy obiad (danie dnia) z napojem w restauracji: od 10 euro.
- Pizza: od 6,5 euro.
- Tapas: od 5 euro.
- Półmisek owoców morza: od 20 euro.
- Churro z czekoladą: 3 euro.
- Piwo z frytkami w barze: od 3 euro.
- Kawa: od 1,5 euro.

Komunikacja

Autobusy, samochody, taksówki

Co warto zobaczyć
Orientacyjna odległość

4081 km w linii prostej

d2iihxd

d2iihxd
d2iihxd
d2iihxd