Trwa ładowanie...
d45ou4c

Puszcza Kampinoska - odkryj tajemnice parku narodowego

Puszcza Kampinoska to drugi co do wielkości park narodowy w Polsce. Leży na północny zachód od Warszawy, w pradolinie Wisły. W tym wyjątkowym miejscu znajduje się aż 350 km szlaków pieszych i 200 km szlaków rowerowych. Podczas spaceru można natknąć się m.in. na łosie. Warto też patrzeć pod nogi by nie nadepnąć na żmiję. Ale Kampinos to nie tylko spotkanie z naturą. Na miejscu można odkryć także wiele śladów historii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Puszcza Kampinoska - odkryj tajemnice parku narodowego
(Dariusz Majgier/Shuterstock)
d45ou4c

Puszcza Kampinoska to drugi co do wielkości park narodowy w Polsce, który istnieje od 1959 roku. Leży na północny zachód od Warszawy, w pradolinie Wisły.

Podwarszawski bór zachwyca przyrodą na każdym kroku. Ma urozmaicony krajobraz, ale dominują dwa kontrastujące ze sobą elementy - wydmy i bagna. W tutejszych lasach przeważa sosna nad drzewami liściastymi. Niektóre drzewa mają powyżej 200 lat i sięgają nawet 28 metrów wysokości, przy 2,5-metrowym obwodzie. Kampinoskie wydmy tworzą jeden z najbardziej interesujących kompleksów wydm śródlądowych w Europie.

d45ou4c

W tym wyjątkowym miejscu znajduje się aż 350 km szlaków pieszych i 200 km szlaków rowerowych. W sezonie zimowym, jeśli pokrywa śnieżna jest wystarczająca, Puszcza Kampinoska jest niezłym terenem dla turystów wykorzystujących narty biegowe.

Podczas spaceru po parku można natknąć się m.in.: na łosie (które są symbolem puszczy), bobry, jelenie czy dziki. Warto też patrzeć pod nogi, by nie nadepnąć na żmiję. Ale Kampinos to nie tylko spotkanie z naturą. Na miejscu można odkryć także wiele śladów historii.

Do parku można wejść z kilku stron. Adresy parkingów i szczegóły dojazdu znajdują się na stronie internetowej www.kampinoski-pn.gov.pl.

*Jakie jeszcze zwierzęta można tu spotkać, gdzie spacerować i jakie tajemnice kryje park - dowiesz się z filmu, który przygotowała Alicja Grabowska. *

ir/wg

d45ou4c

Podziel się opinią

Share

d45ou4c

d45ou4c