Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
wakacje

Region Algarve - nieokiełznany krajobraz przyrody, flamingi i nietknięte czasem zabytki

Algarve to region, który będąc oddzielony przez wieki od reszty kraju, do dziś kusi bogactwem odrębności. Ponad 200 km różnorodnych plaż, kontrasty muzułmańskiej historii ze współczesną infrastrukturą oraz idealne warunki do sportów wodnych kuszą miłośników letniego wypoczynku.

Share
Region Algarve - nieokiełznany krajobraz przyrody, flamingi i nietknięte czasem zabytki
Źródło: Materiały prasowe
d2m2ppy

Algarve szczyci się niezakłóconą przyrodą poprzeplataną gdzieniegdzie turystycznymi ośrodkami dopasowanymi do naszych preferencji. Jeśli marzycie o intymnej, niewielkiej plaży, zdecydujcie się na jedną z wielu zacisznych zatok. Fani sportów zachwycą się okolicami Lagos, które obfitują w otwarte przez cały rok pola golfowe. To właśnie tam spotkamy także surferów, których zachwycają tutejsze, idealne warunki pogodowe. Na wybrzeżu nie sposób oderwać wzroku od wapiennych skał i klifów wyrzeźbionych przez wodę i wiatr, które przecinają plażę i kuszą zachwycającymi grotami.

Zachwycające, bielone i obłożone kafelkami azulejos domy, które kontrastują z błękitem nieba oraz polami pełnymi migdałowców i pomarańczy tworzą nadzwyczajny klimat. Miejscowości, takie jak Alvor, Tavira, Santa Luzia, Salena, Burga, Luz i Sagres to nadal nietknięte czasem i zachowane w swoim pierwotnym charakterze wioski rybackie. Przybywając do Algarve warto zaznajomić się z terenem Parku Narodowego, jakim jest Ria Formosa. Spotkamy tu nie tylko nadzwyczajną florę, ale i faunę - egzotyczne ptaki, w tym zachwycające flamingi.

Po cudownym dniu na plaży wieczór można spędzić w stolicy regionu – Faro, które podzielone jest na dwie części. Centrum, czyli część historyczna, zamknięta jest dla ruchu kołowego, co sprzyja nieśpiesznym spacerom prowadzącym nas przez szlak historycznych zabytków i muzeów. Brama Arco da Vila, Świątynia Igreja do Carmo, historyczna dzwonnica z przepiękną panoramą, klasztor Convento Nossa Senhora da Assuncao czy kościół św. Franciszka pozwolą nam na cofnięcie się w czasie i zrozumienie historii, która ukształtowała region Algarve. Druga część miasta obfituje w nowoczesne butiki oraz restauracje, w których zjemy wyśmienite i najświeższe ryby oraz owoce morza. Tutejsza kuchnia obfituje w znakomite słodkości, które przypadną do gustu wielbicielom deserów.

Władze regionu i poszczególnych miast Algarve dbają o ich wizerunek i atrakcyjność. Wybierając się tu na wakacje mamy pewność, że pogoda dopisze, a my, oprócz niebiańskiego plażowania, będziemy mieli szansę wziąć udział w wielu wydarzeniach kulturalnych i sportowych, a wspaniałe krajobrazy na długo pozostaną w naszej pamięci.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d2m2ppy

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2m2ppy
d2m2ppy