Trwa ładowanie...
d2iaznb

Algarve

Najnowsze informacje
Strefa czasowa:

UTC+0

Waluta:

euro (EUR)

WP
Źródło: WP

Algarve tworzy przepiękną linię wybrzeża południowej Portugalii. To region obfitujący w jedne z najpiękniejszych na świecie piaszczystych plaż.

Algarve - co warto wiedzieć?

Algarve słynie również z malowniczych miasteczek rybackich i wspaniałego klimatu, dzięki któremu pogoda w Algarve jest zwykle słoneczna. Wszystko to sprawia, że południowa Portugalia jest wprost idealnym miejscem na wakacyjne podróże.

Tutejsze atrakcje są w stanie zaspokoić oczekiwania niemal wszystkich turystów: rodzin – ze względu na mnóstwo plaż, na których można odpocząć, nastolatków – ponieważ jest tutaj wiele parków wodnych idealnych do uprawiania sportu, zakochanych – bujne życie nocne w Algarve potrafi dostarczyć wielu wrażeń. W dodatku Algarve jest regionem o bogatej historii, obfitującym w zabytki, muzea i instytucje kultury takie jak np. galerie sztuki.

Co warto zobaczyć w Algarve?

Przede wszystkim warto zobaczyć stolicę AlgarveFaro o zachwycającym Starym Mieście otoczonym starożytnymi murami i pobliski park Ria Formosa, choćby po to, żeby ponurkować z konikami morskimi.

Koniecznie trzeba też udać się na plaże Algarve – uznane na całym świecie za jedne z najpiękniejszych. Warto odwiedzić Lagos – miasto słynące z pięknego klifowego wybrzeża.

Algarve – pogoda

Pogoda w Algarve jest niezwykle sprzyjająca wakacyjnej rekreacji. Lato trwa tutaj bardzo długo, jest gorące i słoneczne. Wiosna i jesień nie są uciążliwe, a nawet – przyjemne, a zimy są bardzo łagodne: liczba dni słonecznych i pochmurnych w ciągu tej pory roku jest właściwie identyczna. Najbardziej intensywny, jeśli chodzi o ruch turystyczny, okres w roku to czas od lipca do sierpnia. Bardzo trudno wówczas zarezerwować pokój w hotelu w Algarve, a plaże są wypełnione wczasowiczami.

Natomiast czerwiec i wrzesień stają się ostatnio coraz częściej wybierane na urlop przez pary, które nie uzależniają wypoczynku od szkolnych wakacji i nie podróżują z dziećmi. Wtedy temperatura w Algarve jest równie sprzyjająca turystyce, a ruch – zdecydowanie mniejszy, co ułatwia zrelaksowanie się i odpoczynek.

Algarve – plaże

Plaże Algarve uchodzą za niemal najpiękniejsze na świecie. Największą popularnością wśród turystów cieszą się zwłaszcza dwie z nich: Praia da Marinha i Praia da Rocha.

Pierwsza z nich została w 2016 r. uznana za jedną z trzech najpiękniejszych plaż Europy w rankingu TripAdvisora. Słynie zwłaszcza z przepięknych krajobrazów: jest położona między klifami i skałami, u stóp których rozciąga się piaszczysty brzeg. Woda w Praia da Marinha jest niezwykle czysta, a połączeniu tych dwu elementów sprawia, że cieszy się ona popularnością nie tylko wśród turystów, ale także twórców filmów i spotów reklamowych.

Równie popularną plażą w Algarve jest Praia da Rocha. Położona jest bardzo blisko Portimão. To jedna z najstarszych plaż w Algarve.

Dla pełnego komfortu plażowania warto wyposażyć się w zestaw złożony z parasola i leżaka. Na każdej plaży w Algarve funkcjonuje wypożyczalnia takiego sprzętu, a ceny wahają się w nich między 8 a 12 EUR za dobowe udostępnienie sprzętu.

Warto również skorzystać z usług firm oferujących wynajem samochodów. Takie rozwiązanie zdecydowanie ułatwia poruszanie się po Algarve. Koszt wypożyczenia samochodu to ok. 15 EUR na dobę, ale trzeba do tej ceny doliczyć dodatkowe koszty, takie jak choćby ubezpieczenie.

Jak dolecieć z Polski do Algarve?

W rejonie Algarve funkcjonuje tylko jedno lotnisko – Lotnisko Faro. Dopiero po przylocie tutaj możemy planować dalszą podróż po regionie. Obecnie z Europy do Algarve dolecieć można m.in. liniami Easy Jet, Germania, Air Berlin, Lufthansa, Ryanair, Transavia czy British Airways. Z Polski na Lotnisko Faro można polecieć bezpośrednio z Lotniska Chopina, wybierając linie Enter Air.

Kiedy warto lecieć do Algarve?

Najlepiej polecieć do Algarve w miesiącach wakacyjnych: lipcu i sierpniu. Wtedy pogoda wyjątkowo dopisuje i pozwala cieszyć się pełnią lata. Warto również lecieć do Algarve w czerwcu i wrześniu. Zwłaszcza jeśli zależy nam na odpowiedniej atmosferze do relaksu i chcemy uniknąć tłumów na plaży.

Algarve
Przykładowe ceny

- wynajęcie sprzętu plażowego 8-12 EUR
- wynajęcie samochodu na dobę ok. 15 EUR + ubezpieczenie
- ryby i owoce morza w restauracji ok. 10 EUR

Komunikacja

W Algarve działa tylko jedno lotnisko - Lotnisko Faro. Najlepiej podróżować po regionie wynajętym samochodem. Podróżni korzystający z transportu publicznego powinni najpierw udać się do Faro. Z tutejszego dworca odjeżdżają zarówno busy, jak i pociągi, które kursują po całym Algarve.

Co warto zjeść i wypić

- feijoada de buzinas
- moamba de galinha
- bacalhau
- świeży sok pomarańczowy
- lokalne wino
- porto

Co warto zobaczyć
Położenie

Najbardziej wysunięty na południe region Portugalii

Wiza/paszport

nie jest wymagane

Orientacyjna odległość

3 500 km

Czas lotu / jazdy samochodem

4 h 10 min/ 31 h

Najpopularniejsze lotniska

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2iaznb
d2iaznb
d2iaznb