Rewolucja w PKP Intercity. Nie trzeba iść do kasy
PKP Intercity rozwija swój system sprzedaży e-IC 2.0. Przewoźnik uruchomił kolejne funkcje, które umożliwiają zakup biletów w relacjach międzynarodowych. Wcześniej było to możliwe tylko w kasach biletowych lub od niedawna w aplikacji mobilnej.
Uruchomiony w sierpniu po fazie testów system e-IC 2.0 jest wciąż uzupełniany. Kolejne udogodnienie to prawdziwa rewolucja w sprzedaży biletów PKP Intercity.
Bilety międzynarodowe w nowym systemie sprzedaży
Użytkownicy systemu sprzedaży e-IC 2.0 zyskali możliwość zakupu biletów międzynarodowych. Wcześniej było to możliwe głównie w kasach. - Od 2020 r. w starym e-IC można było kupić bilety do Czech, Słowacji, Austrii oraz Węgier, ale wyłącznie w ofercie Super Promo International. Po wyczerpaniu puli promocyjnej zakup był możliwy tylko w kasach. Nie było możliwości zakupu przez Internet biletu z rowerem lub psem. Po uruchomieniu Hańczy na Litwę sprzedaż w starym e-IC została również udostępniona do Wilna - informuje PKP Intercity. Od lipca 2023 r. połączenia międzynarodowe są dostępne do kupienia także w aplikacji mobilnej.
Bilety w ofercie Super Promo International dostępne są m.in. do Niemiec, Czech, Słowacji, Węgier czy Austrii. Do tych krajów oraz dodatkowo na Litwę zakupimy również bilety w ofertach elastycznych, które są nielimitowane i z którymi możemy zmienić plany podróży.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Idealne miejsce w Polsce na urlop o każdej porze roku
Ponadto w e-IC 2.0 oraz aplikacji mobilnej PKP Intercity udostępniona została sprzedaż biletów z rezerwacją miejsc sypialnych lub do leżenia. Z końcem października został także wdrożony nowy wygląd biletów międzynarodowych w formacie PDF.
Dokąd dojedziemy?
Do Niemiec pociągami dalekobieżnymi dojedziemy do Berlina (pociągami EC Wawel, EC Odra, Berlin – Warszawa – Express czy EC Gedania) i do Monachium (pociągiem EN Chopin).
Dzięki połączeniom z Polski do Czech dojedziemy do miejscowości m.in. Ołomuniec, Ostrawa, Brzecław oraz oczywiście do Pragi. Umożliwią to pociągi EC Silesia, EC Cracovia czy EC Polonia i EC Sobieski.
Na pokładzie pociągów PKP Intercity udamy się także na Słowację do Bratysławy czy na Węgry do Budapesztu. Do tych miast dojedziemy pociągiem EC Batory.
Z kolei do stolicy Austrii można udać się m.in. pociągami: EC Polonia, EC Sobieski, EC Porta Moravica. Natomiast nocnym pociągiem EN Chopin dojedziemy nie tylko do Wiednia, ale również do Linzu czy Salzburga.
W najbliższych miesiącach PKP Intercity planuje uruchomienie sprzedaży biletów międzynarodowych online do Ukrainy, także z możliwością zakupu miejsc sypialnych. Ponadto zostanie udostępniona możliwość wymian biletów międzynarodowych bezpośrednio przez klienta oraz zakup rezerwacji miejsc na pociągi krajowe i międzynarodowe do Interrail i Eurail.
Źródło: PKP Intercity