Trwa ładowanie...
01-08-2013 14:38

Robert Lewandowski dla National Geographic

Przedstawiamy fragment rozmowy Martyny Wojciechowskiej z Robertem Lewandowskim, która ukazała się w rubryce "Pod flagą NG", w sierpniowym numerze National Geographic.

Robert Lewandowski dla National GeographicŹródło: National Geographic Polska/Wojciech Franus
d2a0toa
d2a0toa

Martyna Wojciechowska: Strzeliłeś cztery bramki Realowi MadrytMadryt w jednym meczu, i to w Lidze Mistrzów. Czy to dowód, że niemożliwe nie istnieje?
Robert Lewandowski: Nie ma rzeczy niemożliwych. Trzeba tylko wierzyć i dążyć do wyznaczonego sobie celu. Bo tak naprawdę nikt nie wie, gdzie leży granica ludzkich możliwości. Dopóki stąpamy po ziemi, te granice pozostaną zagadką, niezależnie od sfery życia. Trzeba walczyć, robić swoje, a na kolejnych etapach kolejne granice, kolejne bariery będą po prostu padały.

Martyna Wojciechowska: Oglądałam ten mecz w Dżubie w Sudanie Południowym, a ludzie wokół gratulowali mi wyczynu rodaka – to tak, jakby granice, także w sensie geograficznym, na chwilę przestały istnieć. Choć akurat my Polacy mamy chyba skłonność do koncentrowania się na własnym podwórku.
Robert Lewandowski: Rzeczywiście są ludzie, którym wystarcza niewielki krąg dookoła nich, ale wielu potrafi i lubi odkrywać nowe, poszerzać swoją wiedzę, rozwijać zainteresowania. To pomaga w życiu, w relacjach z innymi ludźmi.

Martyna Wojciechowska: A czy dla Ciebie odkrywanie świata jest tematem zajmującym?
Robert Lewandowski: Na pewno. Dużo czasu spędzam w podróżach. Boiska, na których gram, to jedno, ale oprócz nich widzi się też wiele poza nimi, poznaje nowe miejsca. Podróże przecież edukują, zmieniają, rozwijają.

Martyna Wojciechowska: Kiedy myślisz o National Geographic, co przychodzi Ci do głowy?
Robert Lewandowski: Pierwsza myśl to liceum, bo to był czas, gdy interesowałem się geografią i magazyn NG regularnie czytałem. Zawsze lubiłem podróżować, odkrywać i o takich tematach czytać. Gdy jadę w nowe miejsce, próbuję się o nim czegoś dowiedzieć. Na przykład o Hawanie – to miasto, które szczególnie mnie urzekło. Wiele ich już zwiedziłem, ale właśnie Hawanę zapamiętałem jako wyjątkową i do dziś miło ją wspominam.


Robert Lewandowski – napastnik piłkarskiej reprezentacji Polski i Borussii Dortmund, z którą dwukrotnie został mistrzem Niemiec. Laureat licznych wyróżnień zarówno w Polsce (król strzelców ekstraklasy, I i II ligi, dwukrotnie wybrany najlepszym polskim piłkarzem), jak i w Niemczech (najlepszy piłkarz Bundesligi). Jego rynkowa wartość szacowana jest na ok. 30 mln euro. Współautor książki Pogromca Realu. Moja prawdziwa historia, która ukazała się 19 czerwca nakładem Wydawnictwo G+J Książki (autorzy: Robert Lewandowski, Wojciech Zawioła).

_ Źródło: Rozmowa Martyny Wojciechowskiej z Robertem Lewandowskim; National Geographic Polska 8/2013, rubryka „Pod flagą NG” _

d2a0toa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2a0toa