Trwa ładowanie...
miasta

Rzym. Nawet 500 euro kary za śmiecenie maseczkami

Nowy typ śmieci pojawił się na ulicach wszystkich miast na świecie. Mowa o maseczkach i rękawiczkach, które rzucane są bezmyślnie przez przechodniów. Władze Rzymu znalazły na to sposób. Chcą karać mandatami.

Share
Rzym. Nawet 500 euro kary za śmiecenie maseczkami
Źródło: Getty Images
d2jp0hz

W Rzymie od poniedziałku obowiązują nowe przepisy. Za śmiecenie rękawiczkami i maseczkami można dostać mandat. Tą informacją podzieliła się na Twitterze Virgina Raggi, burmistrz Rzymu i obszaru metropolitalnego.

Mandat za śmiecenie maseczkami

By zapobiec zaśmiecaniu ulic nowym typem śmieci, władze Rzymu nakazały wyrzucać zużyte maseczki i rękawiczki do kontenerów z odpadami zmieszanymi. Za nieprzestrzeganie przepisów grozi kara nawet do
500 euro. - Podpisałem nakaz karania tego haniebnego zachowania wysokimi grzywnami - napisała włoska polityk.

- W miesiącach kryzysu sanitarnego z powodu koronawirusa nasi pracownicy zakładu oczyszczania miasta wiele razy sygnalizowali nam, że muszą zbierać używane rękawiczki i maseczki rzucane na ziemię przez niewychowane osoby - powiedziała burmistrz Virginia Raggi. - To haniebne zachowanie będzie dzięki nowemu rozporządzeniu surowo karane.

Getty Images, Stefano Montesi - Corbis , Contributor
Źródło: Getty Images, Stefano Montesi - Corbis , Contributor

Włochy otwierają granice

Kilka dni temu Włochy ogłosiły, że granice kraju zostaną otwarte 3 czerwca dla turystów z zagranicy. Burmistrz Rzymu natychmiast zadeklarowała, że miasto jest bezpiecznie i gotowe na przyjęcie gości. Raggi nie kryje, że miasto boryka się z kryzysem przez brak turystów. Tłumaczy jednak, że można wyjść z niego tylko w jeden sposób – prezentując wizerunek bezpiecznego miasta.

- Taki obraz musimy przekazać zagranicy, aby turyści czuli się zachęceni do przyjazdu – mówiła w rozmowie z włoskimi mediami Virginia Raggi.

d2jp0hz

Źródło: RMF/WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Tarcza 4.0. Szef wyśle na zaległy urlop

d2jp0hz

Podziel się opinią

Share
d2jp0hz
d2jp0hz