Trwa ładowanie...
drrg0ag

Rzym. Nawet 500 euro kary za śmiecenie maseczkami

Nowy typ śmieci pojawił się na ulicach wszystkich miast na świecie. Mowa o maseczkach i rękawiczkach, które rzucane są bezmyślnie przez przechodniów. Władze Rzymu znalazły na to sposób. Chcą karać mandatami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rzym jest gotowy na turystów
Rzym jest gotowy na turystów (Getty Images)
drrg0ag

W Rzymie od poniedziałku obowiązują nowe przepisy. Za śmiecenie rękawiczkami i maseczkami można dostać mandat. Tą informacją podzieliła się na Twitterze Virgina Raggi, burmistrz Rzymu i obszaru metropolitalnego.

Mandat za śmiecenie maseczkami

By zapobiec zaśmiecaniu ulic nowym typem śmieci, władze Rzymu nakazały wyrzucać zużyte maseczki i rękawiczki do kontenerów z odpadami zmieszanymi. Za nieprzestrzeganie przepisów grozi kara nawet do
500 euro. - Podpisałem nakaz karania tego haniebnego zachowania wysokimi grzywnami - napisała włoska polityk.

- W miesiącach kryzysu sanitarnego z powodu koronawirusa nasi pracownicy zakładu oczyszczania miasta wiele razy sygnalizowali nam, że muszą zbierać używane rękawiczki i maseczki rzucane na ziemię przez niewychowane osoby - powiedziała burmistrz Virginia Raggi. - To haniebne zachowanie będzie dzięki nowemu rozporządzeniu surowo karane.

  Getty Images, Stefano Montesi - Corbis , Contributor
(Getty Images, Stefano Montesi - Corbis , Contributor)

Włochy otwierają granice

Kilka dni temu Włochy ogłosiły, że granice kraju zostaną otwarte 3 czerwca dla turystów z zagranicy. Burmistrz Rzymu natychmiast zadeklarowała, że miasto jest bezpiecznie i gotowe na przyjęcie gości. Raggi nie kryje, że miasto boryka się z kryzysem przez brak turystów. Tłumaczy jednak, że można wyjść z niego tylko w jeden sposób – prezentując wizerunek bezpiecznego miasta.

drrg0ag

- Taki obraz musimy przekazać zagranicy, aby turyści czuli się zachęceni do przyjazdu – mówiła w rozmowie z włoskimi mediami Virginia Raggi.

Źródło: RMF/WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Tarcza 4.0. Szef wyśle na zaległy urlop

drrg0ag

Podziel się opinią

Share
drrg0ag
drrg0ag