Trwa ładowanie...

Włochy: Rzym jest gotowy na przyjęcie turystów. "Czekamy na was z otwartymi ramionami"

Choć jeszcze w kwietniu wydawało się to melodią przyszłości – stolica Włoch jest już przygotowana na powrót turystów. "Przyjedźcie, miasto jest bezpieczne" – zapewnia Virginia Raggi, burmistrz Rzymu. Obcokrajowcy mogą odwiedzać Italię od 3 czerwca.

Share
Włochy: Rzym jest gotowy na przyjęcie turystów. "Czekamy na was z otwartymi ramionami"
Źródło: Getty Images
d2woa55

Po ponad dwóch miesiącach od zamknięcia granic, Włochy ponownie otwierają się na turystów – nie tylko lokalnych, ale też z innych państw. Goście po przyjeździe na miejsce zastaną otwarte hotele, bary, restauracje i sklepy. Ponadto bez problemu zamówią taksówkę czy wybiorą się z przewodnikiem na miasto.

Burmistrz Rzymu: wszystko jest dopięte na ostatni guzik

To pierwsza od początku pandemii koronawirusa tak pewna deklaracja ze strony włodarzy stolicy. Virginia Raggi, burmistrz Rzymu, zapewnia, że wszystko jest przygotowane i miasto czeka na gości "z otwartymi ramionami".

PAP przekazuje, że w historycznym centrum stolicy Włoch zamkniętych jest tylko część sklepów i lokali gastronomicznych. To te punkty, których klientami są w większości turyści. Agencja prasowa wyjaśnia, że nie zostały otwarte ze względu na zbyt wysokie koszty wznowienia działalności i dostosowania do wymogów sanitarnych.

Getty Images
Źródło: Getty Images

Rzym chce pokazać turystom, że jest bezpieczny

Burmistrz Wiecznego Miasta nie kryje, że miasto boryka się z kryzysem przez brak gości. Tłumaczy w rozmowach z mediami, że można wyjść z niego tylko w jeden sposób – prezentując wizerunek bezpiecznego miasta. "Taki obraz musimy przekazać zagranicy, aby turyści czuli się zachęceni do przyjazdu" – mówi Virginia Raggi.

d2woa55

Zarządczyni stolicy oświadczyła, że "dane na temat przebiegu epidemii są w przypadku Rzymu pocieszające", dlatego już od 3 czerwca zaprasza obywateli innych państw. Choć nie wszyscy będą mogli przyjechać. Włochy otworzą swoje granice dla przybyszów z krajów Unii Europejskiej i strefy Schengen oraz z Wielkiej Brytanii, Andory, Monako i San Marino. Turyści nie będą poddawani 14-dniowej kwarantannie.

Koronawirus we Włoszech

Liczba osób zakażonych COVID-19 we Włoszech wynosiła w piątek, 22 maja 227 tys. Zmarło ponad 32 tys. pacjentów. Za wyleczonych uznaje się niemal 135 tys. osób. Najwięcej przypadków zarażeń koronawirusem jest w regionach: Lombardia (86 tys.), Piemont (30 tys.), Emilia-Romania (27,5 tys.), Wenecja Euganejska (19 tys.) oraz Toskania (10 tys.).

Źródło: WP, PAP

d2woa55

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Przymusowy urlop bez zgody pracownika. "Rozsądne rozwiązanie"

d2woa55

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2woa55
d2woa55