WP

Selfie i nogi jak parówki. Najbardziej znienawidzone zdjęcia na Instagramie

Nawet jeśli wrzucamy na Instagrama fotki z wakacji, to okazuje się, że wcale nie lubimy, gdy inni chwalą się swoimi. Według badania przeprowadzonego przez brytyjską firmę z branży turystycznej najbardziej irytuje nas oglądanie zdjęć robionych z ręki. Na dodatek wkurza nas ujęcie, na którym widać same uda oraz całujące się pary.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Najbardziej irytujący typ zdjęć to popularne "selfie"
Najbardziej irytujący typ zdjęć to popularne "selfie" (Shutterstock.com)
WP

Badanie zrobione przez brytyjską firmę Bolsover Cruise Club ujawnia, że nielubiane są także popularne zdjęcia tyłem, chwytanie w palce zachodu słońca i ujęcie przedstawiające osobę skaczącą.

Wyniki różnią się w zależności od płci czy wieku. Przykładowo ujęcie nóg-parówek bardziej irytuje kobiety (ponad 25 proc.) niż mężczyzn (20 proc.). Dlatego jeśli jesteś kobietą i planujesz wrzucenie fotki z hasztagiem #hotdoglegs, nie licz na to, że koleżanki dadzą ci lajka.

WP

Całujące się pary wkurzają bardziej młodych ludzi – poniżej 24. roku życia (46 proc.), niż dojrzałych (tylko 9 proc. w grupie wiekowej 45-54). Co ciekawe, mężczyźni lubią takie romantyczne ujęcia – ten typ zdjęć należy do ich ulubionych. Tymczasem kobiety ich nie znoszą – 20 proc. przyznaje, że je wkurza, gdy muszą patrzeć na zakochanych.

Z badania wynika, że wiele osób przestaje obserwować znajomych czy blogerów, jeśli wrzucają zbyt dużo ładnych zdjęć z wakacji.

WP

Co lubimy oglądać na zdjęciach z podróży? Lepiej skupić się na uwiecznianiu pięknych miejsc i ważnych obiektów. Najwięcej "lajków" zbierają ujęcia Błękitnej Laguny na Islandii, budynku Burj Khalifa w Dubaju czy Duomo w Mediolanie.

WP

8 najbardziej irytujących typów zdjęć:

  1. Selfie
  2. Nogi jak parówki
  3. Całujące się pary
  4. Patrzenie w dal
  5. Łapanie zachodu słońca albo budynku między palcami
  6. Skoki
  7. Odchodzenie tyłem od aparatu
  8. Imię lub wiadomość wypisana na piasku

Zobacz też: Wakacje first minute. Oto zalety wcześniejszych rezerwacji

WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP