Trwa ładowanie...
zdjęcia

Selfie i nogi jak parówki. Najbardziej znienawidzone zdjęcia na Instagramie

Nawet jeśli wrzucamy na Instagrama fotki z wakacji, to okazuje się, że wcale nie lubimy, gdy inni chwalą się swoimi. Według badania przeprowadzonego przez brytyjską firmę z branży turystycznej najbardziej irytuje nas oglądanie zdjęć robionych z ręki. Na dodatek wkurza nas ujęcie, na którym widać same uda oraz całujące się pary.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Selfie i nogi jak parówki. Najbardziej znienawidzone zdjęcia na Instagramie
Źródło: Shutterstock.com
d31ixan

Badanie zrobione przez brytyjską firmę Bolsover Cruise Club ujawnia, że nielubiane są także popularne zdjęcia tyłem, chwytanie w palce zachodu słońca i ujęcie przedstawiające osobę skaczącą.

Wyniki różnią się w zależności od płci czy wieku. Przykładowo ujęcie nóg-parówek bardziej irytuje kobiety (ponad 25 proc.) niż mężczyzn (20 proc.). Dlatego jeśli jesteś kobietą i planujesz wrzucenie fotki z hasztagiem #hotdoglegs, nie licz na to, że koleżanki dadzą ci lajka.

Całujące się pary wkurzają bardziej młodych ludzi – poniżej 24. roku życia (46 proc.), niż dojrzałych (tylko 9 proc. w grupie wiekowej 45-54). Co ciekawe, mężczyźni lubią takie romantyczne ujęcia – ten typ zdjęć należy do ich ulubionych. Tymczasem kobiety ich nie znoszą – 20 proc. przyznaje, że je wkurza, gdy muszą patrzeć na zakochanych.

d31ixan

Z badania wynika, że wiele osób przestaje obserwować znajomych czy blogerów, jeśli wrzucają zbyt dużo ładnych zdjęć z wakacji.

Co lubimy oglądać na zdjęciach z podróży? Lepiej skupić się na uwiecznianiu pięknych miejsc i ważnych obiektów. Najwięcej "lajków" zbierają ujęcia Błękitnej Laguny na Islandii, budynku Burj Khalifa w Dubaju czy Duomo w Mediolanie.

8 najbardziej irytujących typów zdjęć:

  1. Selfie
  2. Nogi jak parówki
  3. Całujące się pary
  4. Patrzenie w dal
  5. Łapanie zachodu słońca albo budynku między palcami
  6. Skoki
  7. Odchodzenie tyłem od aparatu
  8. Imię lub wiadomość wypisana na piasku

Zobacz też: Wakacje first minute. Oto zalety wcześniejszych rezerwacji

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d31ixan

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31ixan
d31ixan