Trwa ładowanie...
dbp33dw

Setenil de las Bodegas. Wielkie skały przygniatają domy

Zdjęcia z tego miasta każdego powalą na kolana. "To niemożliwe!" - piszą znajomi na Instagramie, gdy ktoś wstawia fotki z Setenil de las Bodegas. A jednak - w tym hiszpańskim miasteczku ludzie mieszkają w domach wciśniętych między skały.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Setenil de las Bodegas wiele osób śpi z ważącymi miliony ton skałami nad głowami
W Setenil de las Bodegas wiele osób śpi z ważącymi miliony ton skałami nad głowami (Shutterstock.com)
dbp33dw

To absolutnie niezwykłe miejsce, którego zdjęcia zachwycają, a wizyta tam robi takie wrażenie, że nie sposób o nim zapomnieć. Setenil de las Bodegas jest jednym z pueblos blancos, czyli białych miast na południu Hiszpanii. Leży 157 km na północny wschód od Kadyksu, w skalistym kanionie rzeki Rio Trejo.

Labirynty uliczek, kolorowe drzwi, położenie i niezwykłe widoki. Wszystko to sprawia, że do Setenil de las Bodegas chętnie się wraca.

dbp33dw

Ale nie to jest w nim najbardziej spektakularne. Ludzie mieszkają tu w budynkach wciśniętych w ściany stromego wąwozu. Miejsca na domy zostały wydrążone przed setkami lat, a z czasem je przebudowywano. Do dziś wiele osób śpi z ważącymi miliony ton skałami nad głowami. To, co dla nich jest codziennością, na turystach robi ogromne wrażenie.

Setenil de las Bodegas stanowi jedną z największych atrakcji turystycznych prowincji Kadyks. Turyści przyjeżdżają zobaczyć niezwykłe domy, ale także skosztować kiełbasy chorizo, która jest tu podobno najlepsza w całym regionie.

dbp33dw

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Nawet góry mają dość. Wstrząsające nagranie z Alp

dbp33dw

Podziel się opinią

Share

dbp33dw

dbp33dw