Trwa ładowanie...

Skarby polskie. Opactwo Cystersów w Lubiążu

Polskie zamki, klasztory i twierdze skrywają wiele, często wciąż nieodkrytych, skarbów. Od setek lat krążą o nich legendy i opowieści, które często przyprawiają o zawrót głowy. Najciekawsze z nich możecie poznać oglądając odcinki programu "Skarby polskie" realizowanego przez History. Jeden z nich opowiada o tajemnicach Opactwa Cystersów w Lubiążu.

d773wdw

"Skarby polskie" to cykl sześciu kilkuminutowych odcinków, w których przybliżone są historie dotyczące najbardziej tajemniczych skarbów – zarówno tych odkrytych, jak i ciągle nieodnalezionych. Wiele z nich dotyczy Opactwa Cystersów w Lubiążu - jednego z największych obiektów sakralnych w Europie.

Większy od Wawelu czy zamku w Malborku obiekt robi ogromne wrażenie. A ogrom legend i historii, jakie krążą w okół tego miejsca przyprawia o zawrót głowy. Plotki o tutejszym skarbie zaczęły się w latach 70. Mówi się, że funkcjonariusze SB, za wiedzą Kiszczaka i Jaruzelskiego prowadzili tu owocne poszukiwania, ale tylko część znalezionych skarbów trafiła do muzeum. Reszty dowiecie się z wideo.

History
Źródło: History

Jeszcze więcej zagadkowych i owianych tajemnicą opowieści poznacie w programie "Poszukiwacze zaginionej prawdy" w poniedziałki o 22:30 na kanale History.

d773wdw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d773wdw