Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
09-12-2013 13:55

Słowackie Tatry – idealne miejsce na narty!

Słowackie ośrodki narciarskie cieszą się coraz większym uznaniem. Dlaczego warto spędzić w tym kraju ferie zimowe? Jakie kurorty zasługują na szczególne uznanie? Miejsc, w których można poszaleć na nartach jest wiele. Oto dwa najciekawsze i najsłynniejsze ośrodki, które wyjątkowo szybko zdobyły uznanie wśród narciarzy.

Słowackie Tatry – idealne miejsce na narty!Fot: Shutterstock
dw8daoi
dw8daoi

Dlaczego warto wybrać się na Słowację?
Spędzenie ferii zimowych na Słowacji to idealne rozwiązanie dla tych, którzy kochają narty, chcą spędzić urlop w wyjątkowym otoczeniu, a jednocześnie – nie wydać zbyt wiele. Słowacja może się pochwalić doskonałym zagospodarowaniem, dzięki czemu tanie noclegi można tu znaleźć bez problemów. Jakie kwatery na Słowacji cieszą się szczególną popularnością? Wystarczy zajrzeć na stronę Edom.pl by przekonać się, że najciekawszą i najobszerniejszą grupę stanowią tu wakacyjne apartamenty. Ponad tysiąc ofert komfortowo wyposażonych mieszkań czeka na turystów w najpopularniejszych kurortach tego kraju. Czy warto z nich skorzystać? Tygodniowy pobyt w dwuosobowym apartamencie z pełnym wyposażeniem za tysiąc złotych to bez wątpienia kusząca propozycja. Dostęp do kuchni, wygodna sypialnia i własna łazienka, a przede wszystkim poczucie prywatności i pełna niezależność – oto największe zalety takiego rozwiązania. Dla narciarzy dodatkową zaletą jest tu odpowiednia ilość
miejsca na przechowywanie sprzętu narciarskiego. A w jakich kurortach można skorzystać z najlepszych warunków do uprawiania sportów zimowych?

Tatrzańska Łomnica: tatrzańska perełka *
W tym najwyżej położonym kurorcie narciarskim na *
Słowacji
czekają na miłośników sportów zimowych nie tylko zróżnicowane i doskonale przygotowane trasy narciarskie, ale i nowoczesne wyciągi. W efekcie w rejonie Tatrzańskiej Łomnicy zimą aż roi się od narciarzy z różnych zakątków Europy, którzy swym ulubionym dyscyplinom chcą się poświęcić właśnie tu: w kurorcie przyciągającym wyjątkową scenerią i bliskością charakterystycznej Łomnicy. To miejsce idealne na narty, które od lat stanowi poważną konkurencję dla Zakopanego.

Nad Jeziorem Szczyrbskim
Rejon Jeziora Szczyrbskiego jest doskonale znany zarówno piechurom, jak i miłośnikom sportów zimowych. W tutejszej scenerii jazda na nartach każdemu może sprawić wiele przyjemności, a i na warunki narzekać tu nie można. Na miłośników jazdy na nartach czekają nie tylko dość liczne wyciągi, ale i atrakcyjne trasy biegowe. Dzięki sprawnej komunikacji można stąd również urządzać wyprawy do innych popularnych kurortów słowackich, wśród których znajduje się zarówno wspominana już Tatrzańska Łomnica, jak i Stary Smokowiec – miejscowość równie atrakcyjna i przyjazna turystom, nie tylko narciarzom.

Piękna przyroda i wysokogórska sceneria połączone z doskonale rozwiniętą infrastrukturą turystyczną – oto główne sekrety popularności Słowacji. Zimą staje się ona szczególnie atrakcyjna, a pobyt w jej kurortach narciarskich może każdemu amatorowi białego szaleństwa sprawić wiele przyjemności.

Materiał opracowany we współpracy z Edom.pl.

dw8daoi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dw8daoi