Trwa ładowanie...
dplynkz

Słowenia. Droga do zdrowia i dobrego samopoczucia

Bogactwo wód leczniczych plasuje kraj wśród światowych liderów balneoterapii. Piętnaście uzdrowisk objętych jest patronatem Stowarzyszenia Słoweńskich Spa, wszystkie jednak działają w oparciu o lokalne zasoby, profesjonalną wiedzę i najnowsze technologie. Goście słoweńskich centrów odnowy biologicznej są więc na świetnej drodze do zyskania zdrowia i witalności.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ponad sto naturalnych źródeł termalnych czyni ze Słowenii prawdziwą oazę zdrowia.
Ponad sto naturalnych źródeł termalnych czyni ze Słowenii prawdziwą oazę zdrowia. (Shutterstock.com)
dplynkz

Wszystko zaczyna się od zdrowej wody

Według opowieści i legend ludowych, zdrowe wody czy źródła Słowenii mają szereg specjalnych właściwości. Krajowe źródła mineralne i termalne, znajdujące się głównie w panońskiej części Słowenii, występują również na wybrzeżu oraz w otoczeniu alpejskiego świata, a ich pozytywny wpływ na zdrowie i wellbeing został udowodniony.

Shutterstock.com

Do najbardziej wyjątkowych wód mineralnych zalicza się Donat Mg z Rogaška Slatina, znany z wysokiej zawartości magnezu. Mineralna woda z Radenci ma również jeden z najwyższych poziomów CO2 w Europie. Region Pomurje, bogaty w naturalne źródła mineralne i termalne, oferuje czarne i parafinowe wody termalno-mineralne wydobywane z głębi ziemi. Moc takich leczniczych wód jest wykorzystywana w różnych terapiach, w tym kąpielach, masażach i zabiegach kosmetycznych.

dplynkz

Niezapomniane wrażenia podczas zabiegów wellness

Wizyta w centrum odnowy biologicznej wiąże się nie tylko z relaksem. Dobry nastrój i pozytywna energia pomagają rozwiązywać codziennie troski. Słowenia oferuje wiele interesujących programów prozdrowotnych, opartych na lokalnych produktach i przygotowywanych w oparciu o tradycyjne metody. Podczas zabiegów wykorzystuje się miód, sól, piwo, wino, krystalicznie czystą wodę, a także zioła z takich regionów, jak Pohorje i Prekmurje. Goście powinni również skorzystać z okazji i udać się do słoweńskich saun, które słyną z wysokiego poziomu.

Shutterstock.com

Szukając najlepszej drogi do wewnętrznej równowagi

Czasem jednorazowe zabiegi to za mało, aby poprawić nasze samopoczucie. Dlatego warto skorzystać z ofert np. ośrodków Terme Olimia i Terme Portorož. Podczas kilkudniowego pobytu czekają na nas kompleksowe zabiegi, które przywrócą nam wewnętrzną równowagę. W uzdrowiskach możemy liczyć na profesjonalizm ze strony pracowników, którzy od lat stosują sprawdzone metody, pomagające gościom w pełni się zrelaksować. Całość dopełnia wspaniała słoweńska przyroda, na którą składają się gęste lasy, bajkowe jeziora, majestatyczne góry i malownicze wzgórza.

Shutterstock.com

Utrzymanie zdrowia i witalności

Z różnych powodów czasami brakuje nam energii. Aby temu zapobiec, dostępne są różne programy profilaktyczne, pomagające zregenerować się i przywrócić ciału równowagę. Codziennie jesteśmy narażeni na wiele szkodliwych czynników, takich jak stres czy niezdrowe odżywianie, dlatego warto skorzystać z programów detoksykacyjnych, oferowanych przez słoweńskie uzdrowiska. Świetnym wyborem będą Šmarješke Toplice, Terme Dobrna i Medical Rogaška. Ci, którzy chcą wyglądać tak dobrze, jak się czują, mają możliwość odwiedzić słoweńskie centra urody, korzystające z najnowocześniejszych urządzeń i naturalnych kosmetyków. Oczywiście wszystkie zabiegi są dokonywane pod okiem specjalistów.

dplynkz

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Sprawdzamy, jak działa floating

dplynkz

Podziel się opinią

Share

dplynkz

dplynkz