Trwa ładowanie...

Stała się inspiracją dla wielu innych kobiet, dla których podróże są ważne. Właśnie otrzymała wyjątkową nagrodę

Zasypywanie przepaści i wyrównywanie szans mężczyzn oraz kobiet następuje w różnych dziedzinach życia. Regularnie pojawiają się też nowe inicjatywy, które mają pomóc w promowaniu przedsiębiorczości pań oraz przełamywaniu kolejnych barier. Tyczy się to także takich aktywności, jak podróżowanie. Jeśli chodzi o tę sferę, kobiety poczynają sobie coraz śmielej.

Share
Stała się inspiracją dla wielu innych kobiet, dla których podróże są ważne. Właśnie otrzymała wyjątkową nagrodę
Źródło: Mary McKenna / Everywoman in Travel Awards
d27afua

Poza czerpaniem oczywistej radości z samego faktu odkrywania świata, wiele osób odnajduje w tym wszystkim dla siebie jakąś wartość dodaną. Wielu entuzjastów podróżowania mówi o poczuciu wolności oraz o możliwości zapomnienia o codziennych troskach. Taka włóczęga po świecie potrafi też zmieniać ludzi – globtroterzy zaświadczają, że przyczynia się ona do pokonywaniu lęków i wzrostu pewności siebie, co przynosi mnóstwo korzyści w normalnym życiu. Skoro profitów jest tak wiele, to jasne jest, że – dla własnego dobra – należy podróżować jak najwięcej. Są też ludzie, którzy nie tylko sami zakochani są w tej formie rekreacji, ale też robią wszystko, by zachęcić innych do spędzania każdej wolnej chwili w ten właśnie sposób. Jedną z nich Mary McKenna, która właśnie została laureatką "Everywoman in Travel Awards".

Mary McKenna / Everywoman in Travel Awards
Źródło: Mary McKenna / Everywoman in Travel Awards

Ustanowiona niedawno nagroda ma premiować kobiety, które poprzez swoje działania stają się prawdziwymi ambasadorkami podróżowania. Właśnie za taką osobę, godną naśladowania, uznano w tym roku Mary, która jako pierwsza zdobyła laur "Everywoman" w turystyce. Do tej pory wyróżnieniem tym premiowano kobiety działające w innych dziedzinach, takich jak: przemysł, logistyka czy nowe technologie. Wszystkie one mogą pochwalić się dokonaniami, które przyczyniają się do zacierania nierówności pomiędzy kobietami a mężczyznami funkcjonującymi w świecie biznesu. Niedawno uznano, że także w branży turystycznej, która dotychczas zdominowana była przez mężczyzn, pojawia się coraz więcej kobiet z wizją.

d27afua

– Byliśmy zaskoczeni siłą kandydatur, które otrzymaliśmy. Chcemy też pogratulować bardzo zasłużonym zwycięzcom – powiedziała Karen Gill, która jest jedną z fundatorek nagrody. – Wierzymy, że panie te odzwierciedlają ogrom kobiecych talentów w branży turystycznej.

irishtimes.com
Źródło: irishtimes.com

Kim jest pierwsza laureatka głównej nagrody doceniającej wkład kobiet funkcjonujących w turystyce? Mary McKenna jest dyrektorem firmy Tour America. Można powiedzieć, że na podróżowaniu oraz organizacji innym wypoczynku zjadła zęby. Początki jej przedsiębiorstwa sięgają 1995 r. 22 lata temu, siedząc w pokoju, podjęła decyzję, że założy firmę, która specjalizować się będzie w organizacji wyjazdów do Stanów Zjednoczonych, Kanady, Meksyku oraz na Karaiby. W swojej ofercie ma wyprawy skrojone pod oczekiwania każdego typu podróżnika – rodzin, osób nastawionych na zwiedzanie, marzących o relaksie czy pełnej wypraw przygodzie, wiodącej przez amerykańskie bezdroża.

Należąca do niej niewielka firma przekształciła się w prężnie działające przedsiębiorstwo, które uznawane jest dziś za jedną najlepiej prowadzonych firm w Irlandii, z rocznymi obrotami sięgającymi 20 mln euro. W tej chwili jest jedyną kobietą w Irlandii, która prowadzi firmę specjalizującą się w organizowaniu wycieczek.

d27afua

– Kobiety są naprawdę sercem branży turystycznej, ale podobnie jak w wielu innych sektorach, nie ma zbyt wielu kobiet, które zajmują stanowiska kierownicze. Mamy nadzieję, że uda nam się to zmienić poprzez nagradzanie najlepszych, a także inspirowanie kolejnych, które działają wewnątrz tej branży oraz poza nią – powiedział Daniel Pearce.

Zobacz też: Pierwsze urodziny Telewizji WP

d27afua

Podziel się opinią

Share
d27afua
d27afua