Trwa ładowanie...

Strajk w tanich liniach lotniczych Ryanair. Odwołane loty

Trwa strajk pilotów tanich linii lotniczych Ryanair. Protest ma potrwać dwa dni. Podróżujących Ryanairem mogą czekać na lotnisku opóźnienia. Na wydłużony czas oczekiwania na lot muszą przygotować się podróżnicy do Belgii, Portugalii i Hiszpanii.

Strajk w tanich liniach lotniczych Ryanair. Odwołane lotyŹródło: iStock.com
d30rj3t
d30rj3t

W środę 25 lipca piloci Ryanair rozpoczęli strajk. Będą odwołane loty. Niestety, niskie ceny przewoźnika negatywnie odbiły się na pracownikach Ryanaira. Niekorzystne wynagrodzenia oraz obniżony standard pracy, to efekty uboczne tanich biletów lotniczych.

Ryanair dla turystów

Wszyscy zgodnie stwierdzili, że Ryanair zrewolucjonizował rynek linii lotniczych. Inni przewoźnicy musieli zmienić swoje tradycyjne, wysokie ceny, aby sprostać powstałej pod koniec lat konkurencji taniej linii lotniczej. System ten sprawdzał się przez wiele lat.

Tania linia lotnicza Ryanair miała być ratunkiem dla osób, które chcą podróżować, a jednocześnie nie stać ich na wygórowane ceny lotów. Irlandzki przewoźnik spełnił wiele podróżniczych marzeń. Szczególnie tym, których wcześniej nie było na to stać. Niestety, irlandzki sen o podróżach dostępnych dla większości, okazał się planem tylko pięknie wyglądającym dla podróżujących.

Irlandzki sen Ryanaira

Na czymś niestety linia lotnicza musiała oszczędzać, aby bilety były tanie. Pieniądze przycinano na pensjach, umowach pracowników oraz standardzie ich pracy. Piloci m.in sami muszą sobie opłacać noclegi dojazdy do nich, pokrywają koszty ubezpieczenia i ćwiczeń na symulatorze. Niezadowolenie rosło, aż w końcu w jego efekcie, piloci z Ryanaira rozpoczęli strajk.

d30rj3t

Strajk w Ryanairze

W związku ze strajkiem w Ryanairze, niektórzy turyści mogą spędzić na lotnisku więcej czasu. Ci, którzy mają zaplanowaną na środę bądź czwartek, podróż do Belgii, Portugalii Hiszpanii, muszą uzbroić się w cierpliwość. Strajki zdecydowanie utrudnią pracę załogi, przez co loty będą opóźnione. Niektóre połączenia zostaną całkowicie odwołane. Ci, którzy nie będą mogli wylecieć zaplanowanego dnia, mogą liczyć na zwrot kosztów biletu.

Setki odwołanych lotów Ryanaira

Od początku sezonu letniego Ryanair odwołał 300 lotów. Większość do i z Hiszpanii, ok. 50 lotów odwołano do i z Portugalii i Belgii. Konflikt wewnątrz linii lotniczych pomiędzy zarządem, a pracownikami rósł od dłuższego czasu. Pracownicy wiedzieli że lipiec, jest sezonem urlopowym, a strajki mogą wywołać w tym okresie dużo większy nacisk na zarząd przez niezadowolenie wakacjuszy.

Lista odwołanych lotów. Sprawdź, czy jest na niej twój zaplanowany lot

FR9172 Barcelona – Wrocław
FR9173 Wrocław – Barcelona
FR1057 Bruksela – Warszawa-Modlin
FR1058 Warszawa-Modlin – Bruksela
FR 1002 Hiszpania-Alicante – Warszawa-Modlin
FR 1001 Warszawa-Modlin – Hiszpania-Alicante
FR1426 Alicante – Gdańsk
FR1425 Gdańsk – Alicante
FR2228 Walencja – Kraków
FR2229 Kraków – Walencja
FR6728 Bruksela – Kraków (dotyczy lotów z 25 i 26 lipca)
FR6729 Kraków – Bruksela (dotyczy lotów z 25 i 26 lipca)

To może być ciężkie lato dla irlandzkich tanich linii lotniczych. Pracownicy zapowiadają, że jeśli nie dojdą do zgody z zarządem, będą kolejne protesty.

d30rj3t

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Spektakularna historia upadku. Z globalnej marki stali się firmą z zaledwie jednym sklepem w Stanach Zjednoczonych

d30rj3t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30rj3t