Trwa ładowanie...

Sylwester na Wyspach Kanaryjskich

Jeszcze kilka lat temu Wyspy Kanaryjskie należały do ekskluzywnych kierunków wakacyjnych, jednak dzięki tanim liniom, hiszpański archipelag na Oceanie Atlantyckim stał się dostępny dla każdego!

Share
Sylwester na Wyspach KanaryjskichŹródło: JupiterImages, fot: WP
d5tdsai

Jeszcze kilka lat temu Wyspy Kanaryjskie należały do ekskluzywnych kierunków wakacyjnych, jednak dzięki tanim liniom, hiszpański archipelag na Oceanie Atlantyckim stał się dostępny dla każdego!

Wraz z Wyspami Zielonego Przylądka, Wyspami Selvagens, Azorami *i *Maderą *tworzą *Makaronezję. Za sprawą łagodnego klimatu, który panuje tu przez cały rok, nazywane są Wyspami Wiecznej Wiosny. Drugą co do wielkości wyspą jest Fuerteventura. Zaskakuje ona różnorodnością – znajdziemy tu zarówno złociste plaże, tereny pustynne, jak i skaliste wybrzeże oraz… wulkany.

Fuerteventura znajduje się na wschodzie archipelagu, od wybrzeży Afryki dzieli ją jedynie 120 kilometrów. Powierzchnia wynosząca 1660 km kw. (większa jest tylko Teneryfa)
stanowi ponad 20 proc. obszaru Kanarów. Razem z wyspami Lanzarote *i *Gran Canaria tworzy prowincję Las Palmas.

d5tdsai

Od 2009 roku mająca status rezerwatu biosfery UNESCO, wyspa może pochwalić się najdłuższą linią brzegową. Długość nie jest jedyną zaletą wybrzeża – Fuerteventura kusi ponad 150 plażami, które są niezwykle szerokie! Złocisty piasek zachęca do plażowania i spacerów.

Wypoczynek tutaj jest niezwykle przyjemny także z powodu temperatur - z jednej strony rzadko spadają poniżej 18 stopni Celsjusza, a z drugiej słupek rtęci nie przekracza raczej 30 stopni Celsjusza. Odpowiada za to chłodny prąd morski.

*Fuerteventura *uchodzi za najstarszą w archipelagu – powstała ponad 21 milionów lat temu. Sąsiadująca z nią *Lanzarote *jest 6 milionów lat młodsza. Tak jak pozostałe jest pochodzenia wulkanicznego – wyrastające z pustynnych terenów stożki można zobaczyć tu do dziś. Najwyższy szczyt to *Pico de la Zarza *(812 m n.p.m.).

Zachodnia część wyspy jest najstarsza, wschodnia zaś najmłodsza. Dzięki niezwykłym formacjom można zaobserwować jak proces erozji wpłynął na strukturę wyspy. Działalność wody i wiatru stworzyła fantazyjne skalne rzeźby.

d5tdsai

To także prawdziwy raj dla windsurferów i kitesurferów. Wiejące tu stałe wiatry sprawiają, że co roku na wyspę zjeżdżają rzesze fanów sportów wodnych. Na słynnej plaży *Playa de Sotavento de Jandia *odbywają się międzynarodowe zawody zaliczane do pucharu świata w windsurfingu.

Doskonałą formą zwiedzania Wysp Kanaryjskich jest rejs. Dzięki takiej formie podróży będziemy mieli niezwykłą okazję do zobaczenia każdej z wysp archipelagu!

Językiem urzędowym jest hiszpański, ale bez problemu można porozumieć się także po niemiecku i angielsku. Obowiązuje tu, tak jak w całej , waluta euro. Bezpośredni przelot z Polski trwa 5 h. Jeśli chcemy skorzystać z tanich linii, musimy lecieć z przesiadką (np. w Londynie, Mediolanie lub Oslo). Jeśli odpowiednio szybko zarezerwujemy bilety, koszt przelotu w dwie strony może wynieść ok. 300 zł.

at/pw/if

d5tdsai
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5tdsai
d5tdsai