Trwa ładowanie...

Tajlandia - trwa najlepszy sezon na zwiedzanie kraju. Żałoba nie ma wpływu na turystykę

W Tajlandii trwa roczna żałoba po śmierci króla Ramy IX. Wielu turystów ma wątpliwości, czy nie ma to wpływu na zwiedzanie tego kraju. Rozwiewamy je.

Tajlandia - trwa najlepszy sezon na zwiedzanie kraju. Żałoba nie ma wpływu na turystykęŹródło: Shutterstock.com
d2o8t9e
d2o8t9e

Tajlandia to kierunek egzotyczny wybierany najczęściej przez ludzi w wieku 30 plus, kupujących wyjazd z hotelem i opcją BB/HB i zwiedzających miasta na własną rękę. Druga grupa to osoby 45 plus, wyjeżdżające na wycieczki zorganizowane obejmujące zakwaterowanie i zwiedzanie. Niezależnie od wieku i upodobań turyści przed wyjazdem często mają wątpliwości, czy ze względu na żałobę ich wypoczynek będzie w pełni atrakcyjny. Czy będzie można korzystać ze wszystkich atrakcji i swobodnie poruszać się po mieście? – pytają turyści.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Uspokajamy – życie turystyczne w Tajlandii wygląda normalnie. Po pierwszym miesiącu żałoby, kiedy to wprowadzono kilka ograniczeń, teraz już wszystko funkcjonuje jak kiedyś. Oficjalnie żałoba potrwa do października br., ale otwarte są bary, restauracje i wszystkie atrakcje. Festiwale, koncerty i duże imprezy odbywają się zgodnie z planem.

Turyści mogą czuć się swobodnie i nie muszą martwić się, że nie uda im się czegoś zobaczyć. Fakt, po śmierci króla na ulicach wciąż można spotkać ludzi ubranych w żałobne stroje. Niektórzy na swój sposób bardzo przeżywają tę stratę. Pod pałacem królewskim możemy trafić na długą kolejkę żałobników czekających na oddanie pokłonu zmarłemu królowi. Jednak spacerujący w okolicy turyści nie napotykają na żadne nieprzyjemności. Z szacunku do Tajlandczyków warto powstrzymać się od komentarzy ws. rodziny królewskiej. Można też przyczepić do ubrania czarną wstążeczkę, ale nie jest to niezbędne.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Żałoba w Tajlandii pozostaje bez wpływu na charakter i jakość wyjazdu. Dostępne są wszystkie atrakcje turystyczne, bary i restauracje – rozwiewa wątpliwości Klaudyna Mortka z portalu wakacje.pl. – To wciąż jeden z najczęściej wybieranych kierunków egzotycznych, a w tym sezonie zapłacimy za wakacje nawet o 1200 zł mniej (za parę) niż rok temu.

Wyjeżdżając do Tajlandii, warto pamiętać, że najlepszym czasem na wizytę jest pora sucha, która właśnie trwa – przypada w okresie od listopada do marca. Wówczas możemy liczyć tam na ok. trzydziestostopniowe upały. Sporadyczne opady są raczej przyjemne i ciepłe.

Za tydzień wakacji w hotelu trzygwiazdkowym w Bangkoku (ze śniadaniami) zapłacimy od 3249 zł za osobę.

d2o8t9e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2o8t9e