Tak blisko, a znane nielicznym. Polskie jeziorko oczarowało świat
Co to jest za widok! Niezwykła fotografia jeziorka, które z każdej strony otaczają wysokie drzewa, wzbudziła zachwyt internautów na całym świecie. Najciekawsze, że to miejsce jest tuż pod naszym nosem.
Fotografia wykonana za pomocą drona pokazuje rezerwat Żurawie Chrusty w Lasach Mirachowskich. To zdjęcie i wiele podobnych wykonane zostało przez StudioGo z Sierakowic. Jak informuje expresskaszubski.pl, od jego opublikowania autorzy otrzymują mnóstwo pozytywnych komentarzy ( m.in. na reddit.com)
i pytań o lokalizację i sam rezerwat. "Gdzie to jest?", "muszę tam pojechać!" - takich komentarzy nie brakuje.
"Jesteśmy bardzo dumni z tego, że pochodzimy z Kaszub i sprawia nam ogromną radość fakt, że za pośrednictwem naszych zdjęć o pięknie naszego regionu dowiaduje się tyle osób. To niezwykłe jak działa Internet. W ciągu zaledwie kilku dni zdjęcie rezerwatu za pośrednictwem jedynie serwisu reddit.com zobaczyło ponad 120 000 osób" – dla Espressu Kaszubskiego mówił Łukasz Hodorowicz ze StudiaGo. Dodał również, że wiele osób zapowiedziało, że zamierza zwiedzić ten region.
Twórcy zdjęcia mnóstwo czasu poświęcają na znalezienie dogodnych lokalizacji. Nie chcą, żeby były to miejsca wszystkim znane i oczywiste. Jak podkreślali w rozmowie, ważne, żeby w ostatecznym efekcie ich fotografie zaskakiwały i budziły pozytywne emocje.
Trwa ładowanie wpisu: facebook
Jak informuje Kaszubki Park Krajobrazowy, Żurawie Chrusty to rezerwat o powierzchni 21,82 ha, który powstał w 1990 roku i jest rezerwatem torfowiskowym: "Obejmuje fragment lasu ze śródleśnym jeziorkiem w południowej części kompleksu Lasów Mirachowskich. Ze względu na skąpożywny charakter siedlisk, flora rezerwatu liczy zaledwie około 30 gatunków roślin naczyniowych i ponad 20 gatunków mszaków i porostów. Stwierdzono tu 4 gatunki roślin podlegających ochronie ścisłej: bagno zwyczajne, rosiczka okrągłolistna, widłak goździsty i widłak jałowcowaty oraz 2 gatunki chronione częściowo: grążel żółty i kruszyna pospolita. Rośnie tu również bażyna czarna, modrzewnica zwyczajna i turzyca bagienna. Trasa udostępnienia rezerwatowego prowadzi koło jeziorka."