ycipk-4a6rz6

Te ryby budzą przerażenie. Jedna poluje na ptaki, a druga na krokodyle

Choć większości z nas ryby kojarzą się z bezbronnymi zwierzętami, które później lądują na naszym talerzu, niektóre z nich potrafią być naprawdę agresywne. Chociażby ta, która wciąga pod wodę ptaki w niezwykle szybkim tempie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ryba z gatunku graników pływająca w oceanie
Ryba z gatunku graników pływająca w oceanie (123)
ycipk-4a6rz6

Na filmie udostępnionym przez stację BBC widać rybę, która z gracją poluje na ptaki. Jest tak szybka, że one nie mają szans odlecieć i są wciągane pod wodę. Na nagraniu przedstawiono rybę z rodziny ostrobokowatych, która żywi się młodymi rybitwami.

To jednak nie jest jedyne nietypowe zachowanie, jakie można zaobserwować wśród morskich stworzeń. Jedna z afrykańskich ryb poluje na krokodyle. Goliath Tiger można spotkać w rzekach płynących przez gorącą Afrykę. Jest zwana królową tamtejszych ryb - mało kto może jej dorównać wyglądem. Największa, którą do tej pory udało się złapać, ważyła 56 kilogramów, ale widziano okazy, które miały mieć nawet dwa razy większą wagę. Największe wrażenie robi w ich przypadku szczęka z 32 zębami. Ryba żywi się młodymi krodylami, a ataki na ludzi są niezwykle rzadkie.

ycipk-4a6rz6

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Pijany Holender połknął rybkę akwariową. Szybko tego pożałował

ycipk-4a6rz6
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4a6rz6

ycipk-4a6rz6
ycipk-4a6rz6