Trwa ładowanie...
d2dlcdb

Tropikalny kurort na Islandii. Więcej lata na wyspie lodu i ognia

Islandzki architekt wpadł na nietypowy pomysł. Chcąc sprawić radość mieszkańcom postanowił stworzyć szklane biokopuły wypełnione egzotycznymi drzewami i atrakcjami. Może to być genialny pomysł na rozkręcenie nowej formy turystyki na wyspie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wizualizacja projektu ALDIN, który ma być gotowy w 2021 roku
Wizualizacja projektu ALDIN, który ma być gotowy w 2021 roku (WilkinsonEyre)
d2dlcdb

W tej części świata zima dominuje przez znaczną część roku. Im bardziej w głąb kraju, tym temperatury dalej sięgają poniżej zera. Nic dziwnego, że mieszkańcy Islandii bardzo często pogrążeni są w melancholii. Brakuje im słońca, wiosny, kolorów, a nie wszystkich przecież stać na częste tropikalne wczasy.

Niskie temperatury utrudniają także uprawę warzyw i owoców. Hjordis Sigurdardottir wpadł na ciekawy pomysł i postanowił zbudować coś, co może zarówno poprawić nastroje mieszkańców krainy lodu, jak i stworzyć warunki umożliwiające uprawę egzotycznych roślin. Chce wykorzystać do tego drzemiącą pod ziemią energię geotermalną i znaczne ilości wolnego terenu.

d2dlcdb

Zgodnie z jego planem w okolicy Rejkiawiku mają powstać trzy szklane biokupuły, o łącznej powierzchni 4,5 tys. m kw.. Każdy z trzech obszarów ma mieć odmienny klimat i różne zastosowanie. Goście odwiedzą tropikalne kurorty i laboratorium rolnicze, wypełnione egzotycznymi roślinami - np. bananowcami.

Wizualizacja / WilkinsonEyre

Projekt o nazwie ALDIN jest inspirowany singapurskimi ogrodami Gardens by the Bay i ma kosztować w sumie 37 mln dolarów. Jego otwarcie planowane jest na 2021 r. To jak? Chętni na gorące wakacje na Islandii?

d2dlcdb

Źródło: Gazeta.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Islandia - warta uwagi?

d2dlcdb

Podziel się opinią

Share

d2dlcdb

d2dlcdb