Trwa ładowanie...
NetFactory
12-03-2015 10:50

Trzęsacz - jedyna tego typu atrakcja w Europie

Szukając miejsca na spokojny wypoczynek nad Bałtykiem szczególną uwagę należy poświęcić miejscowości Trzęsacz. Ta najmniejsza osada w popularnej wśród turystów gminie Rewal ma do zaoferowania więcej, niż może się wydawać. Położenie na klifie zapewnia piękne widoki. Znajdziemy tu także szeroką plażę, czyste powietrze, zaplecze gastronomiczno-hotelowe i przede wszystkim wyjątkowe zabytki.

Trzęsacz - jedyna tego typu atrakcja w EuropieŹródło: Net Factory
d4jlszf
d4jlszf

Szukając miejsca na spokojny wypoczynek nad Bałtykiem szczególną uwagę należy poświęcić miejscowości Trzęsacz. Ta najmniejsza osada w popularnej wśród turystów gminie Rewal ma do zaoferowania więcej, niż może się wydawać. Położenie na klifie zapewnia piękne widoki - można je podziwiać z okazałej platformy. Znajdziemy tu także szeroką plażę, czyste powietrze, zaplecze gastronomiczno-hotelowe i przede wszystkim wyjątkowe zabytki.

To właśnie w Trzęsaczu znajdują się ruiny gotyckiego kościoła *pw. św. Mikołaja. Został on wybudowany ponad 600 lat temu w odległości ok. 1,8 km od morskiego brzegu, na południku 15 st. wschodniej długości geograficznej. Obecnie pozostała po nim jedynie jedna ściana, o długości 12 m a szerokości 6 m, znajdująca się na skraju klifu. Jak podają źródła, pierwsza, północna ściana świątyni, runęła do morza w nocy z 8 na 9 marca 1901 r. To *jedyna tego typu atrakcja w Europie.

Od 2000 r. na klifie, w pobliżu ruin, funkcjonuje wyjątkowa atrakcja. Multimedialne Muzeum w Trzęsaczu to miejsce, gdzie dzięki prezentacjom z dźwiękiem, światłem i obrazem odbędziemy podróż w czasie – poznamy tu historię kościoła, znaczenie 15 południka, na którym leży miejscowość, tajemniczą legendę Zielenicy, a także zobaczymy jak na przestrzeni wieków wyglądała walka człowieka z żywiołem, jakim są wody Bałtyku. Obiekt otwarty jest codziennie, od 1 maja do 30 września, w godz. 9:00-19:00. Bilet normalny kosztuje 15zł, a ulgowy 12 zł. Dzieci do 4 lat wchodzą za darmo.

udm/if

Przeczytaj także o Rewalskiej Kolei Wąskotorowej

d4jlszf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jlszf