Trwa ładowanie...
d3y2dj9

Rewal

Największe atrakcje
Kraj:
Położenie:

Pomorze Zachodnie, 30 km od Gryfina, 45 km od Kołobrzegu i 70 od Miedzyzdrojów.

Strefa czasowa:

UTC + 1 godz.

Waluta:

PLN

Net Factory
Źródło: Net Factory, fot: NetFactory

Rewal – położenie i transport

Rewal to wieś o morskich walorach turystycznych położona na Pomorzu Zachodnim. Ma niecały tysiąc mieszkańców i zaledwie kilka kilometrów długości, mimo to na trasie najpiękniejszych miast Pomorza Zachodniego to ważny przystanek dla turystów, który dysponuje jedną z 5 najbardziej urokliwych plaż w Polsce.

Przez Rewal przebiega droga wojewódzka numer 102, a najbliższe miasta to Gryfino w odległości 27 kilometrów, Kołobrzeg w odległości 45 kilometrów i Międzyzdroje leżące 70 kilometrów dalej.

Rewal – Nadmorska Kolejka Wąskotorowa

W Rewalu znajduje się stacja jednej z największych lokalnych atrakcji poza plażą: Nadmorskiej Kolejki Wąskotorowej, kursującej na trasie z Gryfina do Pogorzelic. To jedna z atrakcji Rewalu, na wycieczkę kolejka warto wybrać się, aby odwiedzić pobliskie nadmorskie miejscowości jak na przykład Pobierowo, Niechorze z cudowną plażą czy dalsza Pogorzelica.

Poza tym na miejsce możemy się dostać autobusem oraz samochodem. W sezonie mamy do dyspozycji więcej kursów lokalnych przewoźników.

Rewal – atrakcje

Atrakcyjność Rewalu to jego malownicze położenie i rozbudowana oferta dla turystów i ich rodzin. Rewal to jedna z kilku plaż określanych łącznie jako polska riwiera.

Bliskie położenie Morza oraz większych kurortów nadbałtyckich kumuluje w tym miejscu sporą część ruchu turystycznego, ale Rewal jest mniej zatłoczony od miejscowości jak Międzyzdroje czy Kołobrzeg.

Wypoczynek w Rewalu

Dla zwolenników tradycyjnego odpoczynku na plaży jest do dyspozycji kilka kilometrów prywatnych i publicznych plaż, gdzie możemy zarówno poleżeć na kocu, jak i spróbować sportów wodnych czy siatkówki plażowej. Długość kąpieliska ma w tym miejscu około 300 metrów długości, a rewalskie kąpielisko uznaje się za jedno z najpiękniejszych nad Morzem Bałtyckim.

W niedalekiej odległości warto odwiedzić ruiny kościoła w Trzęsaczu, czyli jedna z najbardziej malowniczych atrakcji wybrzeża. Majestatyczne i niezwykle romantyczne pozostałości ściany z czerwonej cegły wspaniale prezentuje się zwłaszcza o zachodzie słońca. Obecnie możemy w bezpośrednim sąsiedztwie ruin wejść na pomost widokowy. Trzęsacz jest położony zaledwie 1,3 km od Rewalu.

W centrum Rewalu znajdziemy urokliwą Alejkę Róż i Zakochanych, gdzie możemy spędzić czas na świeżym powietrzu, w otoczeniu nadmorskiego powietrza i aromatu 148 gatunków róż.

Warto odwiedzić mały kurort Pobierowo, gdzie możemy odwiedzić Magiczny Domek.

Rewal – co zjemy na miejscu?

Lokalizacja nad Morzem Bałtyckim w kulinariach to przede wszystkim doskonałe ryby morskie. Warto zwrócić uwagę na to, który gatunek wybieramy, tak aby wybrać najzdrowszą morską rybkę z Bałtyku. Za obiad w jednej z lokalnych smażalni ryb zapłacimy już od dwudziestu kilku złotych, więc jest to miejscowość tańsza od największych miast turystycznych nad polskim morzem, gdzie za podobny obiad zapłacimy gdzieniegdzie dwukrotnie więcej.

Rewal – kiedy warto jechać?

Pełnia sezonu nad Morzem Bałtyckim to oczywiście czerwiec, lipiec i sierpień. Ważne jednak aby zaplanować urlop z wyprzedzeniem, bo Rewal to kurort mniejszy od tych największych jak Międzyzdroje i Świnoujście, ale rezerwacja noclegu powinna wyprzedzić przyjazd o dobre kilka tygodni, a w przypadku bardziej popularnych hoteli i pensjonatów – nawet miesięcy. Słoneczny Rewal to dobre miejsce na spokojny urlop nad Bałtykiem.

Rewal
Przykładowe ceny

Za obiad w lokalnej restauracji zapłacimy mniej,niż w większych kurortach jak Kołobrzeg czy Świnoujście. Tu obiad wyniesie nas około 25 zł.

Komunikacja

Po wsi możemy poruszać się pieszo, a transport pomiędzy pobliskimi miejscowościami zapewni nam Nadmorska Kolejka Wąskotorowa.

Co warto zobaczyć
Wiza/paszport

nie

Orientacyjna odległość

Od Warszawu ok 600 km.

Lotniska
Noclegi

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3y2dj9
d3y2dj9
d3y2dj9