Trwa ładowanie...
d3mx08h
d3mx08h

Rewal - Największe atrakcje

Kąpielisko w Rewalu jest określane jako jedno z najpiękniejszych w Polsce Net Factory
Podziel się

Rewal – położenie i transport

d3mx08h

Rewal to wieś o morskich walorach turystycznych położona na Pomorzu Zachodnim. Ma niecały tysiąc mieszkańców i zaledwie kilka kilometrów długości, mimo to na trasie najpiękniejszych miast Pomorza Zachodniego to ważny przystanek dla turystów, który dysponuje jedną z 5 najbardziej urokliwych plaż w Polsce.

Przez Rewal przebiega droga wojewódzka numer 102, a najbliższe miasta to Gryfino w odległości 27 kilometrów, Kołobrzeg w odległości 45 kilometrów i Międzyzdroje leżące 70 kilometrów dalej.

Rewal – Nadmorska Kolejka Wąskotorowa

W Rewalu znajduje się stacja jednej z największych lokalnych atrakcji poza plażą: Nadmorskiej Kolejki Wąskotorowej, kursującej na trasie z Gryfina do Pogorzelic. To jedna z atrakcji Rewalu, na wycieczkę kolejka warto wybrać się, aby odwiedzić pobliskie nadmorskie miejscowości jak na przykład Pobierowo, Niechorze z cudowną plażą czy dalsza Pogorzelica.

Poza tym na miejsce możemy się dostać autobusem oraz samochodem. W sezonie mamy do dyspozycji więcej kursów lokalnych przewoźników.

d3mx08h

Rewal – atrakcje

Atrakcyjność Rewalu to jego malownicze położenie i rozbudowana oferta dla turystów i ich rodzin. Rewal to jedna z kilku plaż określanych łącznie jako polska riwiera.

Bliskie położenie Morza oraz większych kurortów nadbałtyckich kumuluje w tym miejscu sporą część ruchu turystycznego, ale Rewal jest mniej zatłoczony od miejscowości jak Międzyzdroje czy Kołobrzeg.

Wypoczynek w Rewalu

Dla zwolenników tradycyjnego odpoczynku na plaży jest do dyspozycji kilka kilometrów prywatnych i publicznych plaż, gdzie możemy zarówno poleżeć na kocu, jak i spróbować sportów wodnych czy siatkówki plażowej. Długość kąpieliska ma w tym miejscu około 300 metrów długości, a rewalskie kąpielisko uznaje się za jedno z najpiękniejszych nad Morzem Bałtyckim.

d3mx08h

W niedalekiej odległości warto odwiedzić ruiny kościoła w Trzęsaczu, czyli jedna z najbardziej malowniczych atrakcji wybrzeża. Majestatyczne i niezwykle romantyczne pozostałości ściany z czerwonej cegły wspaniale prezentuje się zwłaszcza o zachodzie słońca. Obecnie możemy w bezpośrednim sąsiedztwie ruin wejść na pomost widokowy. Trzęsacz jest położony zaledwie 1,3 km od Rewalu.

W centrum Rewalu znajdziemy urokliwą Alejkę Róż i Zakochanych, gdzie możemy spędzić czas na świeżym powietrzu, w otoczeniu nadmorskiego powietrza i aromatu 148 gatunków róż.

Warto odwiedzić mały kurort Pobierowo, gdzie możemy odwiedzić Magiczny Domek.

Rewal – co zjemy na miejscu?

Lokalizacja nad Morzem Bałtyckim w kulinariach to przede wszystkim doskonałe ryby morskie. Warto zwrócić uwagę na to, który gatunek wybieramy, tak aby wybrać najzdrowszą morską rybkę z Bałtyku. Za obiad w jednej z lokalnych smażalni ryb zapłacimy już od dwudziestu kilku złotych, więc jest to miejscowość tańsza od największych miast turystycznych nad polskim morzem, gdzie za podobny obiad zapłacimy gdzieniegdzie dwukrotnie więcej.

d3mx08h

Rewal – kiedy warto jechać?

Pełnia sezonu nad Morzem Bałtyckim to oczywiście czerwiec, lipiec i sierpień. Ważne jednak aby zaplanować urlop z wyprzedzeniem, bo Rewal to kurort mniejszy od tych największych jak Międzyzdroje i Świnoujście, ale rezerwacja noclegu powinna wyprzedzić przyjazd o dobre kilka tygodni, a w przypadku bardziej popularnych hoteli i pensjonatów – nawet miesięcy. Słoneczny Rewal to dobre miejsce na spokojny urlop nad Bałtykiem.

Kraj
Położenie

Pomorze Zachodnie, 30 km od Gryfina, 45 km od Kołobrzegu i 70 od Miedzyzdrojów.

Orientacyjna odległość

Od Warszawu ok 600 km.

Lotniska
Strefa czasowa

UTC + 1 godz.

Waluta

PLN

Przykładowe ceny

Za obiad w lokalnej restauracji zapłacimy mniej,niż w większych kurortach jak Kołobrzeg czy Świnoujście. Tu obiad wyniesie nas około 25 zł.

Komunikacja

Po wsi możemy poruszać się pieszo, a transport pomiędzy pobliskimi miejscowościami zapewni nam Nadmorska Kolejka Wąskotorowa.

Co warto zobaczyć
Co warto zjeść i wypić

Smażona ryba morska.

d3mx08h
d3mx08h