Trwa ładowanie...

Tunezja bezpieczniejsza dla turystów - ocenił brytyjski MSZ

Brytyjski MSZ złagodził w środę 26 lipca ostrzeżenie przed podróżami do Tunezji, odwołując zalecenie unikania podróży do Tunisu i głównych miejsc turystycznych. Wciąż odradzane są wyjazdy w wiele regionów kraju, zwłaszcza w pobliżu granicy z Libią i Algierią.

Tunezja bezpieczniejsza dla turystów -  ocenił brytyjski MSZŹródło: Shutterstock.com, fot: JetKat
d3twgpn
d3twgpn

"Ta aktualizacja (ostrzeżenia) odzwierciedla naszą najnowszą ocenę, według której zagrożenie dla obywateli brytyjskich w Tunezji uległo zmianie" - oświadczył w komunikacie sekretarz stanu ds. Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej Alistair Burt.

"Wynika to głównie z polepszenia warunków bezpieczeństwa wprowadzonych przez tunezyjskie władze i sektor turystyczny od czasu ataków terrorystycznych w 2015 r." - dodał.

Brytyjski rząd zalecił swoim obywatelom opuszczenie i unikanie Tunezji po zamachu, do jakiego doszło 26 czerwca 2015 r. w nadmorskiej miejscowości Mina al-Kantawi niedaleko Susy, w którym zginęło 38 turystów, w tym 30 Brytyjczyków. Do zamachu przyznało się Państwo Islamskie.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com, fot: eFesenko

Jednocześnie brytyjski MSZ przypomina, że w Tunezji obowiązuje wciąż stan wyjątkowy, i odradza podróżowanie do wielu regionów kraju, w tym w pobliże granic z Libią i Algierią.

d3twgpn

"Jest bardzo prawdopodobne, że terroryści nadal chcą dokonywać ataków w Tunezji" - ostrzega resort, apelując, by turyści "zachowali czujność w każdej chwili, zwłaszcza w miejscach religijnych i podczas festiwali".

Polska wciąż utrzymuje trzeci stopień ostrzeżenia w odniesieniu do Tunezji. W Europie jesteśmy jedynym krajem, który odradza podróżowanie do tunezyjskich kurortów.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com, fot: Chris from Paris

Zobacz, dokąd żony polskich piłkarzy jeżdżą na wakacje

d3twgpn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3twgpn