Trwa ładowanie...
dgb831a

Twierdza Alcazaba

Największe atrakcje
Pixabay.com
Źródło: Pixabay.com

Twierdza Alcazaba prezentuje się najpiękniej po zmroku, gdy podświetlenia murów i zboczy oraz promenada z latarniami, biegnąca dookoła fortecy, dodają zabytkowi blasku. Wycieczka na fortecę to dobry sposób na spędzenie czasu dla wszystkich miłośników fortyfikacji i bunkrów.

Twierdza Alcazaba – czym jest

Twierdza Alcazaba znajduje się na szczycie wzgórza w centrum stolicy Andaluzji. Rozciąga się z niej malowniczy widok na całą Almerię, wybrzeże oraz morze, który rekompensuje trudy wspinaczki. Budowę fortecy rozpoczęto po zdobyciu ówczesnej osady przez Maurów w X wieku na wyraźne polecenie kalifata Adb-ar-Rahmana III (około roku 955). La Alcazaba de Almeria to obronna twierdza z imponujących rozmiarów murami, rozbudowywana przez stulecia. Aktualnie zajmuje aż 35 tysięcy metrów kwadratowych, a była w stanie pomieścić nawet 20 tysięcy okolicznych mieszkańców, którzy w czasach wojny szukali tam schronienia. Twierdza Alcazaba jest jednym z większych kompleksów warownych na południu Hiszpanii.

Okolice drugiego pierścienia murów obronnych mieszczą wieżę, Torre de la Vela, z używanym w celu informowania o zagrożeniu dzwonem. Koniec XV wieku przyniósł ogromne trzęsienie ziemi w Almerii, w związku z czym zaszła potrzeba odbudowania Twierdzy Alcazaba. To wtedy wzniesiono trzeci pierścień murów obronnych. Jeszcze na początku XX wieku z obiektu korzystali wojskowi.

W razie problemów ze zlokalizowaniem Twierdzy Alcazaba, wystarczy wpisać w GPS współrzędne fortecy: The Monumental Ensemble of the Alcazaba of Almería - N: 36°50'25.19", W: 2°28'13.48".

Twierdza Alcazaba - godziny otwarcia i cennik biletów

Ważną informacją dla zwiedzających jest fakt, że aby zwiedzić Twierdzę Alcazaba, nie trzeba kupować biletów. Obiekt zamknięty jest dla zwiedzających w poniedziałki oraz 1. stycznia, a także 24. i 25. grudnia. W okresie od kwietnia do 15. czerwca do fortecy można wejść od 9 do 19.30, a w niedziele i święta do 15.30, od połowy czerwca do 15. września - pomiędzy 9 a 17.30 (w niedziele i święta do 15.30), a poza szczytem sezonu turystycznego - od 16. września do końca marca - do 18.30, natomiast w niedziele i święta od 10 do 17.

Twierdza Alcazaba – kiedy jechać

Na spokojne zwiedzanie Twierdzy Alcazaba najlepiej zarezerwować sobie co najmniej dwie godziny. Idealnym czasem na wycieczkę po Andaluzji jest okres letni. Obecnie zabytek wykorzystywany jest bowiem przez organizatorów licznych wydarzeń kulturalnych, plenerowych oraz koncertów na świeżym powietrzu. Ze wzgórza i Twierdzy Alcazaba rozciąga się niezapomniany widok na zatokę. Na terenie obiektu przydałoby się jednak chociaż niewielkie zaplecze gastronomiczne.

dgb831a
Twierdza Alcazaba
Czas lotu / jazdy samochodem

lot: 3 h 17 minut (bezpośredni), kilkanaście godzin z przesiadkami/ jazda samochodem: około 31 h

Strefa czasowa

UTC±01:00

Waluta

Euro (1 Euro = 4,23 zł)

Godziny otwarcia

W sezonie letnim od wtorku do soboty: 9-17.30, w niedziele i święta: 9-15.30

Ceny biletów

Brak

Orientacyjna odległość

2500 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgb831a
dgb831a
dgb831a