Trwa ładowanie...
d3q8ss3

UE: czarna lista najniebezpieczniejszych dróg

Najbardziej niebezpieczne w Unii Europejskiej są drogi w Grecji środkowej - wynika z danych unijnego biura statystycznego, przytaczanych przez "Rzeczpospolitą". Na czarnej liście 20 niebezpiecznych regionów znalazły się także cztery Polskie województwa.

d3q8ss3
d3q8ss3

_ Najbardziej niebezpieczne w Unii Europejskiej są drogi w Grecji środkowej - wynika z danych unijnego biura statystycznego, przytaczanych przez \"Rzeczpospolitą\". Na czarnej liście 20 niebezpiecznych regionów znalazły się także cztery Polskie województwa. _

W środkowej Grecji na milion podróżujących tam samochodów osobowych przypadło w 2004 roku 1576 ofiar śmiertelnych. Niebezpiecznie jest także na Peloponezie i regionie Dytiki Ellada. Niestety na czwartym miejscu w tej niechlubnej statystyce znalazło się województwo warmińsko-mazurskim, gdzie na milion samochodów zginęło 815 osób, a więc ośmiokrotnie więcej niż w bezpiecznych regionach zachodniej Europy. W pierwszej dwudziestce znalazły się także województwa świętokrzyskie, podlaskie i lubelskie.

Generalnie z unijnych statystyk wynika, że najniebezpieczniej jest na wschodzie i południu Europy. Co prawda w ciągu ostatnich lat sytuacja w Polsce i innych nowych krajach UE się poprawia, jednak podobnie dzieje się w starej Unii (np. w Bremie w 2004 r. zginęły tylko 23 osoby) i w efekcie różnice między Wschodem i Zachodem utrzymują się, pisze \"Rzeczpospolita\".

(PAP)

d3q8ss3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3q8ss3