Trwa ładowanie...

Urlop w czasie pandemii. Papież krytykuje osoby uciekające przed lockdownem na wczasy

Papież Franciszek w niedzielę 3 stycznia, podczas cotygodniowej modlitwy, transmitowanej z papieskiej biblioteki w Watykanie, potępił osoby wyjeżdżające na zagraniczne wakacje, aby uniknąć koronawirusowych restrykcji w swoim kraju. "Ci ludzie nie myślą o tych, którzy zostali w domach".
Share
Papież Franciszek
Papież FranciszekŹródło: Getty Images
d3aoq8i

Branża turystyczna mocno ucierpiała w czasie pandemii koronawirusa. Jednak mimo trudnej sytuacji epidemiologicznej wyjazdy nadal są organizowane – często do krajów, w których są luźniejsze restrykcje. Z możliwości spędzenia urlopu za granicą chętnie korzystają turyści, za co krytykowani są przez zwierzchnika Kościoła katolickiego.

- Ci ludzie nie myślą o tych, którzy zostali w domach, o problemach ekonomicznych wielu osób, które mocno ucierpiały w wyniku restrykcji, o ludziach chorych, o tych, którzy trafili na bruk. Myślą tylko o wyjeździe na wakacje, zabawie i sprawieniu sobie przyjemności. To mnie naprawdę zasmuciło – powiedział papież Franciszek.

"Wszyscy razem możemy bardziej się postarać, aby zadbać o siebie nawzajem"

Jak przekazuje Gazeta Wyborcza, biskup Rzymu wypowiedział te słowa podczas modlitwy 3 stycznia po tym, gdy przeczytał w jednej z gazet, że w jednym z krajów "tylko jednego popołudnia odleciało ponad 40 samolotów" z osobami chcącymi spędzić wakacje bez restrykcji. Papież nie sprecyzował, o który kraj chodzi, ale jego ocena, co do decyzji turystów o wyjeździe na urlop, jest jasna.

d3aoq8i

- Nie wiemy, jaki będzie dla nas rok 2021, ale wszyscy razem możemy bardziej się postarać, aby zadbać o siebie nawzajem. Bo istnieje pokusa, aby dbać tylko o własne interesy – dodał papież.

Tradycyjne błogosławieństwo Anioł Pański jest zwykle udzielane z okna wychodzącego na plac Świętego Piotra, ale zostało przeniesione do wnętrza biblioteki Pałacu Watykańskiego, aby zapobiec gromadzeniu się tłumów i ograniczyć rozprzestrzenianie się COVID-19.

Źródło: Gazeta Wyborcza

d3aoq8i

WIDEO: Twórcy marki dr Irena Eris o szczepionce: wybawienie, ale proces będzie trwał długo

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3aoq8i

Podziel się opinią

Share
d3aoq8i
d3aoq8i