Trwa ładowanie...
d15v6e2

USA - wieloryby zaatakowały łódź

Fotograf przyrody Dale Frink ledwo uszedł z życiem po tym jak płetwal błękitny zaatakował jego łódkę. Do zdarzenia doszło u wybrzeży San Diego w Kalifornii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
USA - wieloryby zaatakowały łódź
(za wrzuta.pl)
d15v6e2

Fotograf przyrody Dale Frink ledwo uszedł z życiem, po tym jak płetwal błękitny zaatakował jego łódkę. Do zdarzenia doszło u wybrzeży San Diego w Kalifornii.

Podczas zwykłej wycieczki, polegającej na podglądaniu wielorybów i robieniu zdjęć podczas poławiania przez nie krylu, para waleni zaatakowała łódź fotografa.

Podróż Frinka przebiegała bez żadnych zakłóceń, aż do momentu, kiedy wieloryby wynurzyły się spod powierzchni wody i rzuciły się na szczyt łodzi. Uderzenie było tak silne, że łódź wywróciła się do góry dnem, podtapiając zarówno fotografa, jak i kapitana Cici Sayersa.

d15v6e2

Całość zdarzenia zarejestrowała kamera Frinka, który stał na łodzi trzymając obiektyw skierowany w kierunku swojego towarzysza stojącego w przedniej części. Na filmie widać, jak wieloryby uderzają w łódź zrzucając obu mężczyzn do oceanu.

Na szczęście w pobliżu była inna jednostka, która od razu przybyła z pomocą. Mimo że zdarzenie wygląda dramatycznie, obu mężczyznom nic się nie stało.

Płetwale błękitne to największe stworzenia na Ziemi z podrzędu fiszbinowców. Mogą osiągać 30 metrów długości i ważyć nawet 180 ton. Zwierzę używa swoich grzebieniowatych zębów do odfiltrowywania małych skorupiaków z wody.

pw/at

12 dni w Chorwacji już za 1099 złotych!

d15v6e2

Podziel się opinią

Share

d15v6e2

d15v6e2