Trwa ładowanie...

Uwaga w święta. Ostrzeżenia dla 14 województw

Wiatr dochodzący do 110 km/h. Na Bałtyku sztorm. Zamiast śniegu – deszcz. Zamiast mrozu plus 10 stopni. Tak według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej będzie wyglądała świąteczna pogoda.

Uwaga w święta. Ostrzeżenia dla 14 województwŹródło: Agencja Gazeta, fot: Renata Dąbrowska
d1d3pn1
d1d3pn1

Pogoda w Boże Narodzenia będzie raczej wielkanocna. Dziś wieczorem szczególnie uważać muszą mieszkańcy województw: pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, północnej części podlaskiego i południowych obszarów Małopolski i Podkarpacia. Wiatr w porywach będzie dochodził do 110 km/h.

Na północy kraju: w województwach pomorskim, warmińsko-mazurskim i północnej części województwa podlaskiego obowiązują ostrzeżenia drugiego stopnia. Dla strefy brzegowej wydano ostrzeżenie najwyższego, trzeciego stopnia. IMGW przewiduje sztorm na Bałtyku.

Na terenie Sudetów i Przedgórza Sudeckiego wystąpić mają opady deszczu powodujące roztopy. Wzrost poziomu wody jest także przewidywany na Podkarpaciu - w zlewniach Wisłoki, Sanu oraz Wisłoka. Lokalnie mogą zostać przekroczone stany ostrzegawcze.
W Wigilię temperatura wyniesie od 6°C do 10°C. Podobnie będzie również w poniedziałek. Ochłodzenie, ale niewielkie, nastąpi we wtorek i to głównie na północnym-wschodzie. Tam temperatura wyniesie 2°C do 5°C.

d1d3pn1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1d3pn1