WP

W Kielcach powstaje park wodny – jedyny taki w Polsce

W Kielcach, stolicy woj. świętokrzyskiego, powstaje jedna z największych inwestycji w ostatnich latach – duży park wodny. I to taki, jakiego jeszcze w Polsce nie widzieliśmy, bo połączony z oranżerią i rozsuwanym dachem. Prace budowlane już ruszyły.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Kielcach powstaje park wodny – jedyny taki w Polsce
(Shutterstock.com)
WP

Powstający przy ul. Szczepaniaka obiekt, zaraz obok hotelu Binkowski, będzie przeszklony, posiadać rozsuwany dach, kilka kondygnacji, część rekreacyjną i spa, nie zabraknie też atrakcji dla dzieci. Ponadto wewnątrz zainstalowane zostaną trzy potężne zjeżdżalnie, w tym dwie, pierwsze w Polsce, pontonowe. Co ciekawe, w miejscu, w którym dziś mieści się hotel, przed wojną znajdował się jeden z najnowocześniejszych basenów odkrytych w przedwojennej Polsce.

Takiego parku wodnego w Polsce jeszcze nie ma!

Projekt parku stworzyła kielecka pracownia architektoniczna "Studio A", należąca do Marzeny i Marka Pakułów. Są pomysłodawcami m.in. takich budowli, jak basen Perła w Nowinach, aquapark w Polkowicach czy park wodny w Krakowie. Jednak ten w Kielcach będzie zdecydowanie się wyróżniał, a to dlatego, że zostanie połączony z bogatą w żywą roślinność oranżerią. Docelowo ma być całkowicie przeszklony. Rozsuwany dach umożliwi m.in. przewietrzenie oranżerii w gorące, letnie dni. Jednocześnie sprawi, że obiekt będzie zarazem kryty i odkryty. To pierwsze tego typu w Polsce rozwiązanie w parku wodnym.

WP

Biuro architektoniczne wymienia, że aquapark będzie dysponować kompleksem dla dzieci, basenem rekreacyjnym dla dorosłych, spa czy basenem zewnętrznym na najwyższej kondygnacji, z którego będzie roztaczać się widok na całe Kielce. Jednocześnie w budynku będzie mogło wypoczywać ok. 500-600 osób.

Kielecki Tropical Islands?

Mieszkańcy chwalą pomysł budowy aquaparku i nowo powstający obiekt porównują do położonego pod Berliniem parku rozrywki "Tropical Islands". W jego hali znajduje się największy las tropikalny świata pod dachem, a także plaża. Ponadto do dyspozycji odwiedzających są baseny, bary i restauracje. Tropikalna wyspa jest otwarta przez całą dobę i przez cały rok. Jedno jest pewne - kielecki park nie będzie zbudowany z tak dużym rozmachem, a liczba atrakcji będzie mniejsza. Wspólnym mianownikiem obu budowli ma być rosnąca wewnątrz roślinność.

Shutterstock.com
Podziel się
WP

Władze miasta zachwycone

Budowa obiektu zyskała pełne poparcie m.in. Jacka Kowalczyka, dyrektora departamentu promocji, turystyki i sportu Urzędu Marszałkowskiego i prezesa Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego. Jak mówi, mocno kibicuje temu projektowi, ponieważ uważa, że Kielce aspirują do bycia miastem turystycznym i powinny mieć całoroczny aquapark.
- Takie miejsce będzie przyciągało turystów do stolicy Świętokrzyskiego. Potencjał całorocznych basenów widać po sukcesie basenów w Solcu Zdroju, gdzie rocznie bilety kupuje 250 tys. osób, i są to goście nie tylko z Polski, ale i z zagranicy. Nowy park wodny będzie się znajdował w miejscu idealnym na wypoczynek – komentuje Jacek Kowalczyk.

Polub WP Turystyka
WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP