Trwa ładowanie...

W Kielcach powstaje park wodny – jedyny taki w Polsce

W Kielcach, stolicy woj. świętokrzyskiego, powstaje jedna z największych inwestycji w ostatnich latach – duży park wodny. I to taki, jakiego jeszcze w Polsce nie widzieliśmy, bo połączony z oranżerią i rozsuwanym dachem. Prace budowlane już ruszyły.

W Kielcach powstaje park wodny – jedyny taki w PolsceŹródło: Shutterstock.com
dijeojs
dijeojs

Powstający przy ul. Szczepaniaka obiekt, zaraz obok hotelu Binkowski, będzie przeszklony, posiadać rozsuwany dach, kilka kondygnacji, część rekreacyjną i spa, nie zabraknie też atrakcji dla dzieci. Ponadto wewnątrz zainstalowane zostaną trzy potężne zjeżdżalnie, w tym dwie, pierwsze w Polsce, pontonowe. Co ciekawe, w miejscu, w którym dziś mieści się hotel, przed wojną znajdował się jeden z najnowocześniejszych basenów odkrytych w przedwojennej Polsce.

Takiego parku wodnego w Polsce jeszcze nie ma!

Projekt parku stworzyła kielecka pracownia architektoniczna "Studio A", należąca do Marzeny i Marka Pakułów. Są pomysłodawcami m.in. takich budowli, jak basen Perła w Nowinach, aquapark w Polkowicach czy park wodny w Krakowie. Jednak ten w Kielcach będzie zdecydowanie się wyróżniał, a to dlatego, że zostanie połączony z bogatą w żywą roślinność oranżerią. Docelowo ma być całkowicie przeszklony. Rozsuwany dach umożliwi m.in. przewietrzenie oranżerii w gorące, letnie dni. Jednocześnie sprawi, że obiekt będzie zarazem kryty i odkryty. To pierwsze tego typu w Polsce rozwiązanie w parku wodnym.

Biuro architektoniczne wymienia, że aquapark będzie dysponować kompleksem dla dzieci, basenem rekreacyjnym dla dorosłych, spa czy basenem zewnętrznym na najwyższej kondygnacji, z którego będzie roztaczać się widok na całe Kielce. Jednocześnie w budynku będzie mogło wypoczywać ok. 500-600 osób.

Kielecki Tropical Islands?

Mieszkańcy chwalą pomysł budowy aquaparku i nowo powstający obiekt porównują do położonego pod Berliniem parku rozrywki "Tropical Islands". W jego hali znajduje się największy las tropikalny świata pod dachem, a także plaża. Ponadto do dyspozycji odwiedzających są baseny, bary i restauracje. Tropikalna wyspa jest otwarta przez całą dobę i przez cały rok. Jedno jest pewne - kielecki park nie będzie zbudowany z tak dużym rozmachem, a liczba atrakcji będzie mniejsza. Wspólnym mianownikiem obu budowli ma być rosnąca wewnątrz roślinność.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Władze miasta zachwycone

Budowa obiektu zyskała pełne poparcie m.in. Jacka Kowalczyka, dyrektora departamentu promocji, turystyki i sportu Urzędu Marszałkowskiego i prezesa Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego. Jak mówi, mocno kibicuje temu projektowi, ponieważ uważa, że Kielce aspirują do bycia miastem turystycznym i powinny mieć całoroczny aquapark.
- Takie miejsce będzie przyciągało turystów do stolicy Świętokrzyskiego. Potencjał całorocznych basenów widać po sukcesie basenów w Solcu Zdroju, gdzie rocznie bilety kupuje 250 tys. osób, i są to goście nie tylko z Polski, ale i z zagranicy. Nowy park wodny będzie się znajdował w miejscu idealnym na wypoczynek – komentuje Jacek Kowalczyk.

dijeojs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dijeojs

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj