Trwa ładowanie...
d34nnlz
15-01-2009 10:47

W Tatrach i na Podhalu bardzo dobre warunki narciarskie

Na stokach narciarskich Podhala i w Tatrach panują bardzo dobre warunki narciarskie. Na trasach leży
od 50 do 120 centymetrów śniegu.

d34nnlz
d34nnlz

Wysoko w Tatrach leży od 50 do 100 centymetrów śniegu. Kursuje kolej linowa na Kasprowy Wierch oraz wyciągi krzesełkowe w kotłach Goryczkowym i Gąsienicowym. Czynne są obie nartostrady do Kuźnic, jednak na trasie z Hali Gąsienicowej trzeba uważać na wystające kamienie i korzenie.

W ciągu dnia termometry na Podhalu wskazują wprawdzie kilka kresek powyżej zera, jednak wieczorem i w nocy temperatura spada i na stokach pełną parą pracują armatki produkujące sztuczny śnieg. Doskonałe warunki panują między innymi na trasach stacji narciarskich na zakopiańskiej Harendzie, Polanie Szymoszkowej, Gubałówce oraz Nosalu.

Coraz więcej śniegu leży na stokach w rejonie Rabki, między innymi na Maciejowej, Chabówce i Polczakówce. Czynne są koleje krzesełkowe w Szczawnicy, Spytkowicach, Jurgowie, Białce Tatrzańskiej, Bukowinie Tatrzańskiej, Czarnej Górze, Małem Cichem, Witowie i Kluszkowcach.

Działają wyciągi orczykowe na szczawnickiej Szafranówce, Polanie Sosny w Niedzicy, nowotarskiej Długiej Polanie i Zadziale. Narciarzy zapraszają także stacje narciarskie w Murzasichlu, Gliczarowie, Poroninie i w Zębie.

Podobnie jak w latach ubiegłych podczas rozpoczynających się w poniedziałek ferii zimowych na stokach powiatu tatrzańskiego nad bezpieczeństwem miłośników sportów zimowych czuwać będą narciarskie patrole policyjne. Akcja prowadzona jest po raz czwarty i potrwa do końca lutego.

d34nnlz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34nnlz