Trwa ładowanie...

Wakacje 2020. Bon turystyczny. Kiedy pieniądze trafią do Polaków?

- Liczymy na to, że Senat nie będzie zwlekał w sprawie bonu turystycznego, tak by jeszcze w lipcu polskie rodziny mogły skorzystać z tego wsparcia – powiedziała w sobotę w Katowicach wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Plaża we Władysławowie pełna turystów w sezoniePlaża we Władysławowie pełna turystów w sezonieŹródło: East News, Wojciech Strozyk, Reporter
djf5dww
djf5dww

W piątek, 19 czerwca Sejm uchwalił prezydencką ustawę o Polskim Bonie Turystycznym. Dofinansowanie otrzymają korzystający z programu 500+ i dodatków opiekuńczych.

Na każde dziecko świadczenie będzie wynosiło 500 zł, a w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami 1000 zł

Bon turystyczny - na co?

Bonem turystycznym będzie można płacić za hotele lub imprezy turystyczne do 31 marca 2022 r. Nie można go wymieniać na gotówkę.

- Zdajemy sobie sprawę, że jedną z branż, która ucierpiała w efekcie epidemii, jest branża turystyczna. W Polsce to - po ubiegłym rekordowym roku dla tej branży – ok. 7 proc polskiego PKB, ok. 1,3 mln aktywnych zawodowo Polaków, czyli 8 proc. aktywnych zawodowo Polaków związanych jest z sektorem turystycznym - powiedziała, cytowana przez PAP, wicepremier Emilewicz podczas sobotniej konferencji prasowej w Katowicach. - Bon turystyczny to wsparcie celowane dla branży turystycznej, to ok. 4 mld zł, które trafi do mikro- i średnich przedsiębiorców, bo to oni w 80 proc. będą beneficjentami tego rozwiązania.

Bon turystyczny - kiedy?

Jadwiga Emilewicz podkreśliła, że ma nadzieję, iż bon trafi do Polaków już w lipcu.

djf5dww

- Liczymy, że teraz Senat nie będzie zwlekał, tylko ten projekt, który absolutną większością przyjęła niższa izba parlamentu, stanie się szybko przedmiotem obrad Senatu, aby jeszcze w lipcu rodziny mogły skorzystać z tego wakacyjnego wsparcia - podsumowała podczas swojego wystąpienia wicepremier.

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Bon turystyczny 500 plus. Rzecznik rządu Piotr Mueller z apelem do Senatu

djf5dww
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djf5dww