Trwa ładowanie...
db55815

Wakacje 2020. Czechy otwierają granice. Polska trafiła na zieloną listę

W poniedziałek, 1 czerwca czeski rząd zakwalifikował Polskę do grupy krajów "zielonych". To te z niskim zagrożeniem epidemią koronawirusa. Może to oznaczać, że już od 15 czerwca możliwe będzie otwarcie granicy polsko–czeskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czechy mogłyby się stać turystycznym hitem Polaków - blisko, pięknie i tanio
Czechy mogłyby się stać turystycznym hitem Polaków - blisko, pięknie i tanio (Getty Images)
db55815

Do Krajów bezpiecznych Czesi zakwalifikowali: Polskę, Słowację, Niemcy, Austrię, Chorwację, Słowenię, Węgry, Grecję, Bułgarię, Rumunię, Cypr, Litwę, Łotwę, Estonię, Finlandię, Islandię, Szwajcarię i Norwegię.

Czechy - podano listę krajów bezpiecznych na podróż

Jak podaje PAP, Czesi mogą podróżować do tych krajów bez konieczności przedstawiania przy powrocie negatywnego testu na obecność koronowirusa i bez obowiązku kwarantanny. Te same zasady mają obowiązywać obywateli przyjeżdżających z tych państw do Czech.

db55815

Co ważne, przyjęte przez czeski rząd zasady nie mają wpływu na regulacje obowiązujące w innych państwach.

Wśród krajów oznaczonych czerwonym światłem znalazły się Szwecja i Wielka Brytania. Czesi i wszyscy przybysze z tych państw będą mogli przekroczyć czeskie granice tylko z ważnym testem na obecność Covid-19 lub odbyć po przyjeździe 14-dniową kwarantannę.

Jest jeszcze grupa państw oznaczonych kolorem żółtym. Do Francji, Włoch, Malty, Portugalii, krajów Beneluksu, Danii i Irlandii, Czesi będą mogli podróżować bez przeszkód przy powrocie do kraju, ale obywatele tych państw będą musieli przedkładać przy wjeździe do Czech negatywny test.

Czeskie MSZ do 15 czerwca ma wydać aktualizowane zalecenia związane z podróżami zagranicznymi.

db55815

Jak podaje PAP, czeski minister zdrowia Adam Vojtiech powiedział, że rząd tworząc listę wszystkich krajów kierował się wskazaniami epidemiologicznymi Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC).

Koronawirus w Czechach

W Czechach odnotowano 9364 przypadki zarażenia koronawirusem, w tym 32 śmiertelne. 6686 udało się już wyleczyć.

Źródło: PAP

db55815

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Wakacje to stan umysłu

db55815

Podziel się opinią

Share

db55815

db55815