Trwa ładowanie...
dht71ba

Wakacje 2020. Turyści są zmęczeni obostrzeniami. Wolą zrezygnować z urlopu

Turyści, wyjeżdżając na urlop, chcą nie tylko odpocząć od codziennych obowiązków, ale również od koronawirusa. Dlatego jeśli mają jechać do miejsca, gdzie obowiązuje nakaz noszenia maseczek, a po powrocie do domu trzeba odbyć kwarantannę, to wolą odwołać wyjazd.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Torrenostra, Hiszpania
Torrenostra, Hiszpania (123RF)
dht71ba

Jak obostrzenia wpływają na preferencje wyjazdowe turystów? Sprawdziła to międzynarodowa firma YouGov, działająca w branży badań rynku, sondaży i analizy danych. Pytania zadano ponad 10 tys. osobom z wybranych krajów Europy. Jaki wniosek z nich wypływa? Że urlopowicze wolą zrezygnować z wczasów, jeśli miałoby się to wiązać z robieniem testów, noszeniem maseczek czy kwarantanną po powrocie do domu.

Część krajów zaostrza obostrzenia

dht71ba

Sęk w tym, że z powodu wzrostu liczby osób zarażonych koronawirusem, część państw postanowiła ponownie zaostrzyć restrykcje, mające spowolnić rozwój epidemii, a wiele wskazuje na to, że we jesienią zakazy i nakazy wrócą w kilkunastu krajach Europy. Jako przykład można podać Francję, która pod koniec lipca wprowadziła obowiązek poddania się testowi na COVID-19 dla osób przyjeżdżających z 12 krajów wysokiego ryzyka. Natomiast Brytyjczycy wracający z urlopu z Hiszpanii i Portugalii muszą przejść 2-tygodniową kwarantannę.

Hiszpania 123RF
Hiszpania (123RF)

Ponad 80 proc. Duńczyków, Szwedów i Niemców, 70 proc. Brytyjczyków i 65 proc. Francuzów przyznało, że taki nakaz skutecznie ich zniechęca do podróży. Po 5 miesiącach, odkąd ogłoszono na świecie pandemię koronawirusa, nie chcą ponownie dać się zamknąć w domach.

Nie tylko kwarantanna, ale również noszenie maseczek w pomieszczeniach zamkniętych skutecznie odstrasza turystów. Ta regulacja zniechęca do wyjazdów 65 proc. Szwedów i Duńczyków, 50 proc. Niemców i ponad 40 proc. Brytyjczyków. W przypadku używania maseczki na zewnątrz – ponad połowa uczestników badania przyznała, że to też czynnik, który też odstraszyłby ich przed podróżą.

dht71ba

U naszych zachodnich sąsiadów, gdzie obowiązek testów wprowadzono dla przyjezdnych ze 130 krajów, blisko 70 proc. osób zrezygnowałaby z wakacji zarówno wobec obowiązku przejścia testu, jak i noszenia masek na zewnątrz. Zbliżony wynik zanotowano w Danii, Szwecji i Wielkiej Brytanii.

Źródło: Reuters, RMF24

All inclusive po polsku. Tak branża radzi sobie z kryzysem

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dht71ba

Podziel się opinią

Share
dht71ba
dht71ba