Trwa ładowanie...
Informacja prasowa

Wakacje all inclusive: na jaki poziom obsługi możesz liczyć?

Wybierając podróż z opcją all inclusive, masz nadzieję, że unikniesz dodatkowych wydatków na wakacjach. Jednak w każdym hotelu możesz trafić na bogatszą lub uboższą wersję oferty „wszystko w cenie”. Na przykład poziom obsługi „soft all inclusive” zazwyczaj bardzo różni się od wczasów oznaczonych nazwą „total all inclusive”.
Share
Wakacje all inclusive: na jaki poziom obsługi możesz liczyć?
Źródło: Shutterstock.com
d16bbvs

Przelot, nocleg i inne usługi
Samo all inclusive oznacza, że w cenę wycieczki, oprócz przelotu i noclegu, wliczone są również różne inne usługi świadczone przez hotel. Nie istnieją żadne regulacje, które określałyby, co ma się wśród nich znaleźć. Najczęściej zakres świadczeń podany jest przy opisie wycieczek i obejmuje trzy posiłki dziennie, przekąski w tak zwanych snack barach, napoje i regionalne alkohole oraz atrakcje sportowe i animacje dla dzieci. All inclusive obowiązuje w określonych godzinach, zazwyczaj od śniadania do późnego wieczora.

„Soft”, „ultra” i „total”
Istnieje również wersja zwana „soft” lub „light” all inclusive, która najczęściej obejmuje trzy posiłki dziennie oraz wydawane do nich limitowane napoje.

Z kolei „ultra all inclusive” oznacza rozszerzenie darmowych usług na przykład o markowe alkohole, room service, obsługę kelnerską w restauracji czy serwis na plaży – ręczniki i leżaki. Dla dzieci dostępna jest całodzienna opieka i animacje, a dla dorosłych wieczorne zabawy i tańce. Często oznacza również możliwość korzystania z baru przez całą dobę. Jeśli podoba ci się taka opcja, wyjedź z biurem ITAKA, które oferuje wycieczki „ultra all inclusive” między innymi do Turcji i Bułgarii.

d16bbvs

Najbogatsza opcja to „total all inclusive”. Oprócz opisanych wyżej atrakcji daje możliwość korzystania bezpłatnie z całej infrastruktury hotelowej, w tym siłowni czy strefy spa, sprzętu do uprawiania sportu, a często również opieki instruktora. Przykładowo, jeden z hoteli na portugalskiej Maderze w ramach tego pakietu zapewnia rejsy statkami wycieczkowymi, w czasie których można podziwiać delfiny, a przy odrobinie szczęścia również wieloryby.

Każdy hotel sam ustala ofertę i reguły all inclusive. Dlatego przed wyjazdem koniecznie upewnij się, na co możesz liczyć, wybierając daną propozycję z folderów biura podróży. Pamiętaj, że wycieczka z all inclusive jest droższa niż sam nocleg, ale ostatecznie w taki sposób prawie na pewno wydasz mniej, niż płacąc osobno za każdą rzecz, z której skorzystasz w hotelu.

d16bbvs

Podziel się opinią

Share
d16bbvs
d16bbvs