Trwa ładowanie...
d88a5kb

Wat Pho (Świątynia Leżącego Buddy)

Największe atrakcje
Wat Pho, Świątynia Leżącego Buddy w Bangkoku Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA, Fot: KOSIN SUKHUM /

Wat Pho jest świątynią buddyjską znajdującą się w Bangkoku, w dzielnicy Phra Nakhon – jedną z najstarszych i największych. Często nazywana jest Świątynią Leżącego Buddy i należy do najczęściej odwiedzanych świątyń w Bangkoku.

Wat Pho (Świątynia Leżącego Buddy) – charakterystyka

Wat Pho znajduje się na terenie Starego Miasta Królewskiego, w kierunku południowym od Wielkiego Pałacu. Niedaleko niej znajduje się też Wat Arun, która leży po przeciwnej stronie rzeki Menam. Na terenach świątynnych Wat Pho – obejmują one 80 tys. metrów kwadratowych i są otoczone murem posiadającym 16 bram – znajduje się szkoła, zakon buddyjski, główny budynek świątyni, a także słynny posąg Leżącego Buddy.

Na terenie całego kompleksu Świątyni Leżącego Buddy można znaleźć ponad tysiąc posągów przedstawiających jego wizerunek. Jednak to popularny Leżący Budda przyciąga największą uwagę – jest to posąg z cegieł i gipsu, pozłacany, długi na 46 metry, a wysoki na 15 metrów, na jego stopach znajdują się zdobienia z masy perłowej.

Wat Pho (Świątynia Leżącego Buddy) – historia

Świątynia Leżącego Buddy istniała zanim Bangkok został stolicą Tajlandii, możliwe że w XVI wieku, nazywała się wtedy Wat Photaram. W 1799 roku świątynia przeszła znaczącą przebudowę, w tym okresie przeniesiono też do Wat Pho wiele posągów Buddy, w tym Leżącego Buddę, z różnych części Tajlandii.

Wat Pho (Świątynia Leżącego Buddy) – zwiedzanie

Świątynia Leżącego Buddy czynna jest codziennie od 8:00 do 17:00. Po wejściu na tereny świątynne można udać się do głównej świątyni, ogrodów rozciągających się w całym kompleksie Wat Pho i biblioteki zdobionej kawałkami porcelany. W Wat Pho mieści się też Instytut Masażu, który oferuje usługi masażu, a także umożliwia przystąpienie do kursu tradycyjnego masażu tajskiego.

Wat Pho (Świątynia Leżącego Buddy) – ceny

Za wejście do Wat Pho zapłacimy ok. 100 bahtów, czyli w przeliczeniu 10 złotych. Możliwe jest też zwiedzanie z przewodnikiem, którego koszt wynosi 200 bahtów dla osoby – można też dopłacić po 100 bahtów za każdą kolejną osobę. Ceny masaży w Wat Pho zaczynają się od ok. 37 zł, a kurs masażu kosztuje ok. 500 zł.

Wat Pho (Świątynia Leżącego Buddy)
Czas lotu / jazdy samochodem

12 h 30 min.

Strefa czasowa

ICT (UTC+7)

Waluta

tajski baht (THB): 1 PLN = 9,20 THB

Godziny otwarcia

codziennie od 8:00 do 17:00

Ceny biletów

- 100 bahtów za wstęp
- 200 bahtów za zwiedzanie z przewodnikiem

Orientacyjna odległość

8 100 km

d88a5kb
d88a5kb
d88a5kb
d88a5kb