Trwa ładowanie...
dh1g5bv

Wilno to punkt G Europy. Kontrowersyjna reklama miasta na ustach wszystkich

Kobieta leżąca na pościeli z nadrukowaną mapą Europy ściska ją w miejscu, gdzie leży Litwa. Wszystko podsumowuje napis "Nikt nie wie, gdzie jest, ale kiedy go znajdziesz, jest niesamowicie. Wilno - punkt G Europy". Odważna reklama miasta choć kontrowersyjna, to bardzo spodobała się odbiorcom.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przepiękne Stare Miasto w Wilnie zajmuje trzykrotnie większą powierzchnię niż imponująca krakowska Starówka
Przepiękne Stare Miasto w Wilnie zajmuje trzykrotnie większą powierzchnię niż imponująca krakowska Starówka (Shutterstock.com, Fot: Prosign)
dh1g5bv

Autorami projektu jest dwóch studentów szkoły reklamowej The Atomic Garden w Wilnie. Choć wymyślili go już w 2016 roku, to dopiero teraz został rozpromowany w mediach społecznościowych - przy okazji 695 urodzin miasta. Sami autorzy są zaskoczeni, bo nigdy nie publikowali go na żadnym portalu, tylko na stronie internetowej szkoły.

Reklama nie była więc zatwierdzonym projektem przez miasto, ale teraz, gdy została tak pozytywnie odebrana w sieci, władze Wilna chcą rozwijać ten pomysł.

"To wielki zaszczyt widzieć, że praca naszych studentów przykuwa sporą uwagę" skomentował w rozmowie z Euronews Kęstutis Kuskys, project manager szkoły. - "Nigdy nie sprzedawaliśmy projektów naszych studentów, ale Go Vilnius (red. firma odpowiedzialna za promocję miasta) planuje użyć tej reklamy jako elementu promocji miasta za granicą. Negocjacje trwają". Informację tę potwierdziła litewskim mediom Inga Romanovskienė z Go Vilnius.

dh1g5bv

Projekt jest szeroko komentowany w sieci nie tylko przez mieszkańców, ale i ludzi z branży. Lilitewski prezenter telewizyjny, Andrius Tapinas uważa, że erotyczny kontekst reklamy pomógłby przyciągnąć więcej turystów do stolicy. Gabrielė Štaraitė, szefowa dużej litewskiej agencji turystycznej, udostępniła zdjęcie projektu na swoim profilu na FB z komentarzem: "Zbyt piękne, żeby było prawdziwe?"

Zobacz też: Jako jedyny raper na Litwie śpiewa w języku polskim.

dh1g5bv

Podziel się opinią

Share

dh1g5bv

dh1g5bv