Trwa ładowanie...
d2yqca1

Wioska Bukchon

Największe atrakcje
Wioska Bukchon
Kraj
Pixabay.com
Źródło: Pixabay.com

Wioska Bukchon była zamieszkiwana przez pierwsze pokolenie dynastii Joseon. Nie zmieniła się zbytnio od 1920 r. Od 1930 r. zaczęła się rozbudowa administracyjnej dzielnicy Seulu tak, żeby miasto stało się bardziej nowoczesne. Ten moment wykorzystały firmy zajmujące się nieruchomościami i wykupiły działki oraz las znajdujące się na terenie Bukchon i wybudowały tam charakterystyczne dla tradycyjnej architektury koreańskiej małe domki z drewna i cegły z pięknymi dachami i zdobieniami – hanok. Dzięki temu wioska Bukchon stanowi odzwierciedlenie ponad 600-letniej historii tego miejsca.

Wioska Bukchon – hanoki

Architektura wioski Bukchon powstawała z wykorzystaniem nowych materiałów budowlanych, takich jak: szklane drzwi w dachu domu i kamienne elementy dachówki, dzięki czemu Bukchon została zaadaptowana do obecnie panujących warunków miejskich, nie tracąc przy tym swojego historycznego charakteru.

Ponieważ w wiosce Bukchon musiało powstać wiele budynków typu hanok, do ich konstrukcji zaczęto używać standardowego drewna dostępnego w marketach, które dostosowano do tradycyjnego charakteru, dzięki czemu wszystkie hanoki w wiosce Bukchon tworzą wspólną całość. Dzięki temu zabiegowi możliwe też było stworzenie warunków do zamieszkania w wiosce.

Wioska Bukchon – architektura

Charakterystykę architektury w wiosce Bukchon można zawrzeć w połączeniu dwóch określeń: "zastosowanie dawnych praw" i "dekoracyjne trendy". Możemy tu podziwiać piękno prawdziwych hanok w skondensowanej formie: z ich niskimi dachami, dekoracyjnymi elewacjami i nastrojowym światłem w środku. Co ciekawe, hanok stał się bardzo popularnym typem mieszkań w Seulu, o czym można wnioskować z ogłoszeń dotyczących sprzedaży.

W wiosce Bukchon działają dzisiaj restauracje w dawnym stylu i sklepy z pamiątkami zaaranżowane na podobieństwo tradycyjnego koreańskiego wystroju. Zwiedzanie wioski Bukchon to prawdziwa podróż w czasie, dzięki której – w sposób niemal namacalny – możemy doświadczyć warunków życia panujących w Seulu w czasach dynastii Joseon.

Wioska Bukchon
Czas lotu / jazdy samochodem

9 h 40 min (bezpośredniego lotu)

Strefa czasowa

KST

Waluta

won południowokoreański (KRW) 1000 KRW = 3,5 PLN

Orientacyjna odległość

7 742 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2yqca1
d2yqca1
d2yqca1