Trwa ładowanie...
d33jis0

Skocznia narciarska im. Adama Małysza w Wiśle Malince

Największe atrakcje
Skocznia narciarska im. Adama Małysza w Wiśle Malince
Kraj
wisla-malinka.com
Źródło: wisla-malinka.com

Skocznia narciarska w Wiśle Malince została oddana do użytku we wrześniu 2008 roku i początkowo służyła do skoków na igelicie. Zbocza obiektów w Wiśle są sztucznie naśnieżane i dobrze oświetlone, a liczne okoliczne ośrodki kusza bogatą infrastrukturą.

Skocznia narciarska im. Adama Małysza w Wiśle Malince w liczbach i jej położenie

Skocznia narciarska w Wiśle Malince usytuowana jest w rozległej dolinie malowniczo położonego miasta Wisła, na osiedlu przy potoku Malinka. Znajdziemy ją w dolnej części pasma Cienkowa. Pół kilometra od obiektu, na południowym zboczu Czupla, po północnej stronie Malinki położony jest ośrodek narciarski z czteroosobowymi wyciągami krzesełkowymi.

W Wiśle jest około 20 kilometrów tras zjazdowych, dlatego tak chętnie przyjeżdżają tutaj narciarze i miłośnicy snowboardu nie tylko z krajów europejskich. Na trybunach skoczni narciarskiej w Wiśle Malince może zasiąść 8 tysięcy kibiców, a sam obiekt, którego patronem jest Adam Małysz, ma 134 metry i punkt konstrukcyjny na 120. metrze.

Skocznia narciarska im. Adama Małysza w Wiśle Malince – historia

Pierwotny obiekt w Malince wzniesiono w latach 1932-33, a pracami dowodził Rudolf Kowala. Początkowo rekordy skoczni narciarskiej Wisła Malinka wynosiły niewiele ponad 40 metrów. Modernizacja w latach 50-tych zaowocowała organizacją zawodów o Puchar Beskidów, kolejne przebudowy przypadają już na kolejną dekadę. To tutaj w 1960 roku Zdzisław Hryniewiecki doznał głośnego złamania kręgosłupa.

Sukcesy Adama Małysza na początku XXI wieku przyczyniły się do wzniesienia całkiem nowej skoczni K-120 w miejsce starej K-105, na której po raz ostatni skakano podczas Mistrzostw Polski w lutym 2001 roku. Rekordy wynosiły wówczas 112,5 metra (Wojciecha Skupnia) oraz 119 metrów (nieustany skok Roberta Matei), ale konkurs przerwano i oficjalnym rekordem starego obiektu jest 105 metrów.

Skocznia narciarska im. Adama Małysza w Wiśle Malince - cennik

Inauguracja sezonu zawodów Pucharu Świata na skoczni narciarskiej w Wiśle Malince rozpoczyna się zazwyczaj w listopadzie. Można wybierać spośród biletów na poszczególne dni imprezy bądź zakupić karnet łączony.

Najtańsze jest wejście na trybuny podczas treningów albo kwalifikacji: za bilet na sektor siedzący zapłacimy bowiem jedynie 40 złotych. Miejsca na sektory siedzące w konkursie indywidualnym inauguracji Pucharu Świata w skokach narciarskich kosztują 200 i 120 złotych, zależnie od widoczności, a na konkurs drużynowy 180 i 200 złotych.

Karnety na dwa dni na zawody na skoczni narciarskiej w Wiśle Malince wychodzą odrobinę taniej – zapłacimy za nie 350 i 200 złotych. Przedsprzedaż rozpoczyna się na ogół już w lipcu. Organizatorzy przewidują zniżki dla powyżej 20-osobowych grup zorganizowanych, należy skontaktować się w tej sprawie mejlowo.

Skocznia narciarska im. Adama Małysza w Wiśle Malince
Czas lotu / jazdy samochodem

Od Warszawy: 4 h 19 min jazdy, od międzynarodowego portu lotniczego Kraków-Balice: 2 h jazdy, od międzynarodowego portu lotniczego Katowice: 1 h 37 min jazdy

Strefa czasowa

UTC±01:00

Waluta

PLN

Przykładowe ceny

Karnet narciarski: na jeden dzień 65 lub 55 zł, na sześć dni: 280 lub 255 zł

Godziny otwarcia

Wyciąg jest czynny pomiędzy 10 i 18 przez cały rok

Ceny biletów

Wyciąg krzesełkowy Wisła-Malinka: dzieci poniżej 5 lat bezpłatnie, w jedną stronę 5-70 lat - 4 zł, powyżej 70. roku życia – 3 zł; bilet na Pętlę Cieńkowską: 10 zł

Orientacyjna odległość

Od Warszawy: 380 km, od międzynarodowego portu lotniczego Kraków-Balice: 157 km, od międzynarodowego portu lotniczego Katowice: 126 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33jis0
d33jis0
d33jis0
d33jis0

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj