Trwa ładowanie...
19-12-2012 15:44

Wyciągi narciarskie w Alpach coraz droższe

Jeśli w tym roku nasz budżet na białe szaleństwo jest mniejszy niż w zeszłym, to trzeba się poważnie zastanowić nad kierunkiem wyjazdu, zwłaszcza jeśli chcemy odwiedzić Alpy.

Share
Wyciągi narciarskie w Alpach coraz droższeFot: austria.info
d1vix3p

Miłośnicy sportów zimowych na pewno nie zaoszczędzą. Koniunktura gospodarcza nie sprzyja niskim cenom wypoczynku. Co więcej wzrastają takie koszty, jak ceny karnetów na wyciągi narciarskie. W najbardziej znanych kurortach można zaobserwować ich wzrost nawet o 11 proc. w stosunku do ubiegłego roku. Bardzo ciężko będzie znaleźć karnet, za który zapłacimy poniżej 200 euro za 6 dni.

Najdrożej będzie w Alpach Zachodnich, które od wielu lat są najbardziej popularnym kierunkiem narciarzy. Wielbiciele tras na Matterhornie, za karnet na wyciągi, takie jak Zermatt Matterhorn i Zermatt-Cervinia, zapłacą odpowiednio 308 i 365 euro. Zatem cena za dzień wyniesie od 51,34 do 60,84 euro. W Szwajcarii drogie będzie również St. Moritz, tutaj cena karnetu wyniesie 303 euro.

Nieco taniej będzie można poszusować we Francji, Austrii czy Niemczech. W tych rejonach Alp, cena sześciodniowego karnetu nie przekroczy kwoty 300 euro. Zwłaszcza u naszych zachodnich sąsiadów, ceny będą niższe i będą oscylować blisko wartości 200 euro. Koszt karnetu w *Kleinwalsertal *wyniesie 199 euro, w *Garmisch-Partenkirchen *będzie on droższy o 4 euro.

d1vix3p

W kurortach austriackich najwyższe ceny będą na najbardziej popularnych trasach, czyli w Gurgl. Tutaj będziemy musieli liczyć się z wydatkiem 239 euro. Najtańszym wyciągiem w Austrii będzie Zillertal, oferujący 169 km tras, za dostęp do których zapłacimy 215 euro.

Zdecydowanie drożej będzie w najchętniej odwiedzanym kurorcie francuskim, Chamonix, leżącym bezpośrednio przy najwyższym szczycie Europy, Mount Blanc. Opłata za karnet wyniesie 266 euro.

Marcelina Barbaszyńska

Więcej na: www.ttg.com.pl

d1vix3p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vix3p