Trwa ładowanie...
d2o6z6g

Zakopane - powstaje najdłuższy na świecie labirynt ze śniegu i lodu

W Zakopanem powstał śnieżny zamek z wieżyczkami, lodowymi komnatami i tunelami. Wokół budowli budowany jest wielki labirynt o powierzchni ok. 2 tys. m kw. Konstruktorzy twierdzą, że największy na świecie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zakopane - powstaje najdłuższy na świecie labirynt ze śniegu i lodu
(Snowlandia)
d2o6z6g

Śnieżny zamek stanął pod Wielką Krokwią w zimowym parku rodzinnym Snowlandia. Turyści są zachwyceni, ale nie tylko tą budowlą. W jej sąsiedztwie są także tory saneczkowe z przeszkodami i tunelami o różnych stopniach trudności. Tutaj swoich sił można spróbować zjeżdżając na workach z sianem lub ślizgaczach. Dzięki prawdziwej zimowej aurze dzieci i dorośli mogą korzystać z tych atrakcji w trakcie ferii.

Turyści czekają na coś jeszcze - atrakcję, która ma być naprawdę spektakularna. Wokół zamku, na powierzchni 2 tys. m kw., powstaje jeszcze śnieżny labirynt. W zamyśle konstruktorów ma być największym tego typu obiektem na świecie. Kiedy będzie można do niego wejść i spróbować się nie zgubić? Robotnicy robią wszystko, by stało się to jak najszybciej.

    PAP
(PAP, Fot: Grzegorz Momot)

Snowlandia jest otwarta codziennie od godz. 9 do 21, do odwołania. Bilet normalny kosztuje 14 zł, a ulgowy 8 zł. Co ciekawe, zamek pod Wielką Krokwią to nie jedyna taka budowla na Podhalu w tym sezonie. Podobny już w grudniu stanął także w Białce Tatrzańskiej przy wyciągu narciarskim Bania. Będzie czynny do końca sezonu narciarskiego.

d2o6z6g

Podziel się opinią

Share
d2o6z6g
d2o6z6g