Trwa ładowanie...
d2dipc6

Zdewastowali Most Karola. Zostawili na nim wielki napis

Jeden z najpopularniejszych praskich zabytków padł ofiarą wandalizmu. "Kraków + Moskwa = Praga" – taki napis turyści pozostawili na moście w nocy z niedzieli na poniedziałek. Policja szuka sprawców, a mieszkańcy i urzędnicy nie kryją gniewu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niewykluczone, że za wykonanie napisu odpowiedzialni mogą być Polacy
Niewykluczone, że za wykonanie napisu odpowiedzialni mogą być Polacy (Facebook.com/Honest Guide)
d2dipc6

Nietypowe międzynarodowe "równanie" zdobi od kilku dni jeden z filarów zabytkowego mostu w Pradze. Napis wykonano czarnym i czerwonym sprayem. Oprócz niechlubnego śladu po swojej obecności, turyści zostawili również datę jego wykonania, czyli 8 marca.

"Takie rzeczy doprowadzają mnie do szaleństwa. To jest Most Karola z 1357 roku, a jakiś idiota właśnie oszpecił go tym ohydnym napisem. Róbcie tylko zdjęcia i zostawiajcie tylko ślady stóp. Mam nadzieję, że ci wandale, podobnie jak poprzedni zostaną znalezieni i pokryją koszty czyszczenia mostu. Proszę, traktujcie Pragę z szacunkiem". – czytamy w poście udostępnionym na profilu Honest Guide na Facebooku.

d2dipc6

Sprawcy, jeśli zostaną złapani, mogą spodziewać się surowych konsekwencji. W zeszłym roku sąd ukarał dwóch niemieckich turystów grzywną w wysokości 4,3 tys. dol. (ponad 16 tys. zł) i pięcioletnim zakazem wjazdu do Czech.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Street art z całego świata: Praga

d2dipc6

Podziel się opinią

Share

d2dipc6

d2dipc6