Trwa ładowanie...

Żona premiera Hiszpanii zarażona koronawirusem

45-letnia Begona Gomez, żona premiera Hiszpanii, Pedro Sancheza jest zarażona koronawirusem. W komunikacie podano, że zarówno ona jak i jej mąż, czują się dobrze i ściśle stosują się do zaleceń władz sanitarnych.
Share
Pandemia koronawirusa. Zarażeni politycy w Hiszpanii
Pandemia koronawirusa. Zarażeni politycy w HiszpaniiŹródło: Getty Images
d3arz2c

W Hiszpanii ogłoszono w sobotę stan zagrożenia epidemicznego. W kraju, w ostatnich dniach, nastąpił drastyczny wzrost zgonów i zachorowań na Covid-19. Liczba zmarłych wzrosła do 200, zaś zainfekowanych do 6,2 tys.

Nadzwyczajne posiedzenie rady ministrów

W związku z postępującym wzrostem zakażeń premier na sobotę zwołał nadzwyczajne posiedzenie rady ministrów. W spotkaniu nie brali udziału urzędnicy zarażeni koronawirusem, m.in. minister ds. równości, Irene Montero. Kilka dni temu pisaliśmy, że zarówno ona jak i jej mąż przechodzą kwarantannę. Jak się później okazało, mąż Montero, wiceprezydent ds. praw socjalnych i Agendy 2030 Pablo Iglesias, nie był zarażony. Testy dały wynik ujemny.

Begoña Gómez i minister ds. równości Irene Montero wzięły udział w marszu w Madrycie z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, który odbył się 8 marca. Brało w nim udział ok. 100 tys. osób. Władze Hiszpanii zostały skrytykowane za dopuszczenie do tego zgromadzenia.

W Holandii walczą o prawa "sexworkerów". Polskie prostytutki z tego kpią

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3arz2c

Podziel się opinią

Share
d3arz2c
d3arz2c