Trwa ładowanie...

Zostawiono serce na pokładzie samolotu. W dosłownym tego słowa znaczeniu

Z nietypowego powodu zakłócono lot z Seattle do Dallas w Stanach Zjednoczonych. W samolocie Southwest Airlines zostawiono… serce. Trzeba było zmienić kurs, żeby doręczyć tak cenny ładunek.

Share
Zostawiono serce na pokładzie samolotu. W dosłownym tego słowa znaczeniu
Źródło: Shutterstock.com
d3u3l4f

Nietypowa przesyłka została umieszczona w samolocie w Sacramento. Miała być dostarczona do Seattle. Jednak, gdy stało się jasne, że zapomniano o niej, podjęto decyzję, żeby w połowie drogi zawrócić samolot z rejsu.

Gdy pilot poinformował pasażerów, że na pokładzie znajduje się "krytyczny dla życia ładunek" i oznacza to powrót na miejsce startu, najpierw podróżni byli mocno zaskoczeni, później jednak poczuli satysfakcję, że mogą komuś uratować życie.

Rzecznik Southwest powiedział, że "absolutnie konieczne było dostarczenie przesyłki do miejsca przeznaczenia w rejonie Seattle tak szybko, jak to możliwe", dodając jednocześnie, że "nic nie jest ważniejsze dla linii lotniczej niż bezpieczeństwo klientów i bezpieczna dostawa cennego ładunku".

d3u3l4f

Szczegóły dotyczące tego, gdzie dostarczono serce i do czego miało ono służyć, są niejasne. Katherine Pliska, rzeczniczka LifeCenter Northwest, która organizuje transfer organów transplantacyjnych w regionie, powiedziała, że jej firma korzysta wyłącznie z prywatnych lotów, ponieważ istotny jest czas w dostarczaniu tego typu przesyłek.

Gottschalk, lekarz i jeden z pasażerów tego lotu, powiedział dziennikarzowi zgranicznych mediów, że popełniono rażące błędy w transportowaniu tak delikatnego ładunku, a całe to zdarzenie było przerażające.

Według Seattle Times, serca zapomniał kurier wynajęty przez Sierra Donor Services w Sacramento w Kalifornii. Czy narząd ten będzie jeszcze przydatny do transplantacji? Przedstawiciel kalifornijskiej organizacji powiedział, że opóźnienie nie wpłynęło negatywie na tkankę organu, a zastawka serca zostanie wykorzystana w przyszłej operacji.

Źródło: seattletimes.com/jalopnic.om/independent.co.uk

d3u3l4f

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Najlepsi i najgorsi przewoźnicy na świecie

d3u3l4f

Podziel się opinią

Share
d3u3l4f
d3u3l4f